16. sjednica Županijskog povjerenstva za ravnopravnost spolova
U utorak, 12. listopada 2021. godine održat će se 16. sjednica Županijskog povjerenstva za ravnopravnost spolova na temu položaja žena u zdravstvu.
Navedenu temu predstavit će predsjednica Podružnice Hrvatske komore medicinskih sestara PGŽ Mirjana Lakić i članica Mihaela Hoti, predsjednica Povjerenstva za mlade liječnike HLK Marija Rogoznica i predsjednik Podružnice KoHOM-a za PGŽ Leonardo Bressan.
Izjave za medije predviđene su uoči sjednice, u 13.30 sati ispred Gradske vijećnice Grada Rijeke (Korzo 16).
Povjerenstvo za ravnopravnost spolova PGŽ predstavilo svoj rad sudionicima projekta „RiAktiviraj se – mladi za pravednost“
U okviru 16. sjednice županijskog Povjerenstva za ravnopravnost spolova, održan je susret sudionika projekta „RiAktiviraj se – mladi za pravednost“, kojeg provodi SOS Rijeka – centar za nenasilje i ljudska prava. Projekt je u sjedištu PGŽ-a predstavila Tina Kovačić iz SOS Rijeka, istaknuvši važnost uključivanja mladih u teme ljudskih prava, ravnopravnosti i aktivnog građanstva.
Održana 39. sjednica Gospodarsko-socijalnog vijeća Primorsko-goranske županije
Na 39. sjednici Gospodarsko-socijalnog vijeća raspravljalo se o izrađenoj Analizi stanja poduzetništva Primorsko-goranske županije u 2025. godini. Radi se o dokumentu u kojem su dane informacije o nefinancijskim i financijskim pokazateljima za razdoblje od 2015. do 2024. godine, koji oblikuju opće stanje gospodarstva Primorsko-goranske županije.
Predstavljeni programi podrške za djecu s teškoćama i osobe s invaliditetom
U Centru za inovacije u socijalnoj skrbi u Rijeci predstavljeni su trogodišnji programi Društva za istraživanje i potporu (DIP) i Udruge za skrb autističnih osoba Rijeka. Projekti, koje financira Ministarstvo zdravstva, usmjereni su na jačanje socijalnih usluga, a osiguravaju podršku korisnicima kroz sve životne faze, od rane intervencije do odrasle dobi.
Primorsko-goranska županija preuzela objekt bivšeg Hotela Gerovo
Primorsko-goranska županija preuzela je objekt bivšeg Hotela Gerovo s pratećim objektima, dvorištem i parkom, čime je napravljen novi korak prema prenamjeni tog zapuštenog prostora u budući dom za starije osobe.