Akcija čišćenja mora, obale i podmorja “Čisto more i obala 2024”

Manifestacija 06.06.2024 Pomorsko dobro, Zaštita okoliša

U petak, 7. lipnja 2024. godine, na području Općine Omišalj održat će se akcija čišćenja mora, obale i podmorja “Čisto more i obala 2024”.

U ovogodišnjoj akciji koju od 2011. godine, povodom Svjetskog dana zaštite okoliša organizira Županijski operativni centar za provedbu plana intervencije kod iznenadnog onečišćenja mora PGŽ, sudjeluju ronioci, djelatnici Dezinsekcije, učenici Pomorske škole Bakar i po prvi puta učenici OŠ Kraljevica.

Akciji će u ime Primorsko-goranske županije prisustvovati pročelnica UO za pomorsko dobro, promet i veze Izabela Linčić Mužić.

Za predstavnike medija organiziran je polazak brodom Lučke kapetanije iz luke Kraljevica u 10.45 sati te povratak oko 12.30 sati.

Župan Lukanović posjetio Rab: potpora vatrogascima, razvojni planovi Općine Lopar i ulaganja u lučku infrastrukturu

Župan Primorsko-goranske županije Ivica Lukanović i zamjenik župana Toni Štimac posjetili su otok Rab, gdje su se susreli s predstavnicima vatrogasnih društava, Općine Lopar i Županijske lučke uprave.

Potpisan ugovor vrijedan 19,4 milijuna eura, luka Krk dobiva 165 vezova

U gradu Krku održana je konferencija za medije povodom predstavljanja projekta „Rekonstrukcija luke Krk“ te svečanog potpisivanja ugovora s izabranim izvođačima radova i usluga. Riječ je o kapitalnom infrastrukturnom projektu od iznimnog značaja za Grad Krk, Primorsko-goransku županiju, ali i šire jadransko područje.

Počela s radom Radna skupina za praćenje INE u Urinju, svi sudionici sastanka zadovoljni, župan poručio da su okoliš i zdravlje ljudi prioritet

Primarni zadatak Županije je da štiti okoliš i zdravlje ljudi. Očekujem da će INA biti konstruktivan i kvalitetan partner i da ćemo pomiriti gospodarske i poslovne interese s interesima zajednice, kako bi se INA razvijala, ali štiteći okoliš i zdravlje ljudi", rekao je župan Ivica Lukanović komentirajući konstituiranje, konstruktivan dijalog te pozitivna očekivanja svih sudionika, nakon održane prve sjednice Radne skupine za praćenje aktivnosti INA Rafinerija nafte Rijeka u Urinju.

U Cresu potpisan ugovor vrijedan 11,6 milijuna eura za luku Martinšćica

Luka Martinšćica trenutačno je u potpunosti popunjena. Projekt će omogućiti dodatne vezove, veću sigurnost plovidbe, prihvat katamaran i turističkih brodova te znatno olakšati svakodnevni život lokalnog stanovništva, koje u brodicama često ima osnovno prijevozno te radno sredstvo.