Doček riječkih rukometaša na Trgu riječkih olimpijaca

Sport 04.02.2025 Sport

Na prepunom Trgu riječkih olimpijaca održan je doček riječkih rukometnih reprezentativaca i članova stručnog stožera, srebrnih na upravo održanom Svjetskom prvenstvu.

Mnogobrojni su Riječani su velikim pljeskom i pjesmom čestitali Tinu Lučinu, Filipu Glavašu i Valteru Matoševiću te, iako odsutan zbog obaveza u klubu, Veronu Načinoviću.

Čestitke i prigodne poklone uručili su zamjenici riječkog gradonačelnika Sandra Krpan i Goran Palčevski, predsjednica Gradskog vijeća Grada Rijeke Ana Trošelj, pročelnica Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu Sonja Šišić, predsjednica Riječkog sportskog saveza Dorotea Pešić-Bukovac, Željko Jovanović i Ivica Lukanović u ime RK Zamet, kao i Igor Šustić i Aljoša Vučković u ime RK Kozala.

Zamjenica gradonačelnika Sandra Krpan zahvalila se svim građanima koji su došli podržati srebrne rukometaše.

„Naše srce kuca za Tina, Filipa, Verona i Valtera. Iznimno smo ponosni njihovim uspjehom i srebrnom medaljom koju su osvojili za Hrvatsku. Moramo reći – kapa dolje za dečke!“ 

Velikom slavlju odazvali su se i bivši riječki reprezentativci Mirza Džomba, Renato Sulić i Mateo Hrvatin.

Program dočeka, koji je organizirao Grad Rijeka, vodio je Joso Krmpotić uz DJ-a Voljena Korića i Zametske zvončare koji su svojim nastupom uveličali doček riječkih svjetskih viceprvaka.

Hrvatska rukometna reprezentacija u finalu je u Oslu pred 15.000 gledatelja izgubila od Danske sa 26-32 (12-16). Hrvatska reprezentacija osvojila je zasluženo srebrnu medalju, dok su Danci postali svjetski prvaci četvrti put u nizu. Usprkos silnom zalaganju i trudu, hrvatski rukometaši nisu uspjeli prekinuti pobjednički danski niz koji traje od 2019. godine i proteže se na četiri uzastopna SP-a. Prva je to medalja hrvatskih rukometaša na svjetskim prvenstvima nakon bronce osvojene 2013. u Španjolskoj te ukupno šesta, pri čemu čak četvrto srebro. Drugi su bili još u tri navrata (1995., 2005., 2009.), a najveći uspjeh hrvatski rukometaši su ostvarili 2003. u Portugalu osvojivši zlato. S druge strane, Danci su postali prva reprezentacija u povijesti koja je spojila četiri svjetska naslova.

FOTO: Grad Rijeka

Otvorenje skijaške sezone na Platku i bajka na ledu u Delnicama

Ove subote 10. siječnja 2026. službeno će započeti skijaška sezona na Platku. Zasnježenje Platka umjetnim snijegom počelo je u drugoj polovici prosinca, kako bi se kad god su vremenske prilike to omogućavale akumulirale dovoljne količine snijega za što dulje trajanje sezone. Ovoga puta i priroda je dala svoj doprinos prirodnim snijegom i temperaturama u minusu, pa će nadolazeći vikend označiti početak skijaške sezone na omiljenom primorskom skijalištu.

PGŽ u 2026. godini: Začinite život sportom u Europskoj regiji sporta!

„Začini život sportom“ moto je projekta PGŽ-Europske regije sporta – jer Primorsko-goranska županija sport živi od mora do gorja, u svakom klubu, na terenima i u zajednici.

Novogodišnjim usponom na Vojak označen početak Europske regije sporta

Prvog dana nove 2026. godine, 1. siječnja, na Učki je održan tradicionalni novogodišnji uspon na “krov Liburnije”, njezin najviši vrh Vojak, kojim je na poseban simboličan način otvorena godina u kojoj Primorsko-goranska županija s ponosom nosi prestižnu titulu Europske regije sporta 2026.

Oznaka Europske regije sporta postaje dio službene komunikacije Primorsko-goranske županije i brojnih partnerskih institucija

Primorsko-goranska županija od 1. siječnja 2026. godine ponosno će nositi titulu Europske regije sporta te svoje aktivnosti usmjerava na jačanje vidljivosti i prepoznatljivosti ove prestižne titule. Jedna od komunikacijskih mjera je pokretanje email kampanje kojom će se oznaka Europske regije sporta sustavno uključiti u svakodnevnu službenu komunikaciju.