U HNK Ivana pl. Zajca dodijeljene nagrade „Bijelo srce PGŽ“: Priznanje onima koji sestrinstvo žive kao poziv
Povodom Međunarodnog dana sestrinstva, u HNK Ivana pl. Zajca održana je treća po redu svečana dodjela godišnje nagrade „Bijelo srce PGŽ“. Ova prestižna nagrada dodjeljuje se istaknutim medicinskim sestrama i tehničarima kao simbol zahvalnosti za njihovu humanost, požrtvovnost i neizmjerni doprinos zdravstvenom sustavu.
Svečanosti je, uz brojne uzvanike, prisustvovao i zamjenik župana Robert Matić, koji je svojim dolaskom pružio podršku profesiji koja čini stup zdravstvene skrbi u našoj županiji.
Na ovogodišnji javni poziv pristigle su 63 prijave, a Povjerenstvo je odabralo 15 dobitnika u tri ključne kategorije: sestrinstvo, obrazovanje i znanost te doprinos široj društvenoj zajednici. Predsjednica Povjerenstva, Sandi Bujan Cvečić, istaknula je važnost ovog priznanja:
„Svaki od dobitnika svojim radom potvrđuje da sestrinstvo nije samo zanimanje, nego poziv koji traži znanje, snagu i veliko srce. Neka ‘Bijelo srce PGŽ’ bude trajni podsjetnik da iza svakog sustava uvijek stoji čovjek.“
Nagradu za promociju sestrinstva Bijelo srce dobili su Katica Peranić Šegota s Klinike za dječju kirurgiju KBC-a Rijeka, Ines Glušić Lešnjaković iz Hospicija Marije Krucifikse Kozulić, Maja Car sa Zavoda za integriranu i palijativnu skrb KBC-a Rijeka, Kata Smojver s Klinike za pedijatriju KBC-a Rijeka, Fadil Habibović sa Zavoda za urgentnu psihijatriju s intenzivnom njegom KBC-a Rijeka, Ingrid Rudić s Klinike za tumore KBC-a Rijeka, Kristina Vidović iz Doma za odrasle osobe Turnić, Ana Šimunović sa Zavoda za intenzivno liječenje djece i novorođenčadi, Jennifer Babić s Objedinjenog hitnog bolničkog prijema KBC-a Rijeka i Anita Karanfilovski s Klinike za internu medicinu KBC-a Rijeka.
Za doprinos široj društvenoj zajednici priznanje su dobili Katica Krulić iz delničkog Doma zdravlja, Nevija Žepina sa Zavoda za opću i onkološku kirurgiju KBC-a Rijeka, Halima Podrug, umirovljenica KBC-a Rijeka i volonterka te Nada Šagalj, umirovljenica Doma zdravlja za humani doprinos starih i bolesnih ljudi u kućnoj njezi. Priznanje u kategoriji obrazovanja i znanosti dodijeljeno je doc. dr. Kati Ivanišević s Fakulteta zdravstvenih studija.
Posebna Zahvalnica organizacijskog odbora uručena je doc. dr. sc. Agnezi Aleksijević, za njen doprinos kao instrumentarke u vukovarskoj bolnici tijekom Domovinskog rata.
Uz zamjenika župana Roberta Matića, čestitke su uputili i gradonačelnica Rijeke Iva Rinčić, dekanica Fakulteta zdravstvenih studija Danijela Malnar, ravnateljica KBC-a Rijeka Alemka Brnčić Fischer te predsjednica Organizacijskog odbora Sandra Bošković.
Gradonačelnica Rinčić naglasila je kako uloga medicinskih sestara nadilazi profesionalne okvire i ulazi u prostor čiste empatije, dok je u ime svih nagrađenih doc. dr. sc. Kata Ivanišević poručila kako je nagrada potvrda dugogodišnjeg služenja čovjeku i njegovu dostojanstvu.
Svečani program uveličali su nastupi Eme Bubić, Natalije Miljak, Ajne Ismaili i Laure Škrobonje. Manifestaciju su zajednički organizirali Fakultet zdravstvenih studija u Rijeci, KBC Rijeka, Dom zdravlja PGŽ, Medicinska škola u Rijeci, Hrvatska komora medicinskih sestara PGŽ te Povjerenstvo za dodjelu nagrade, uz snažnu podršku Primorsko-goranske županije i Grada Rijeke.




Udruga Nada povodom 30 godina djelovanja uručila 50 onko paketa pacijenticama KBC-a Rijeka
Povodom obilježavanja 30 godina djelovanja, Udruga žena operiranih dojki Nada – Rijeka uručila je Klinici za kirurgiju KBC-a Rijeka dodatnih 50 onko paketa namijenjenih ženama operiranima od karcinoma dojke. Primopredaja je održana na sam dan osnutka Udruge, koja već tri desetljeća pruža podršku ženama oboljelima od karcinoma dojke kroz brojne aktivnosti usmjerene na prevenciju, edukaciju i pomoć tijekom liječenja i oporavka.
Župan Lukanović u radnom posjetu Thalassotherapiji Opatija: otvoreni obnovljeni kapaciteti i novi pristupni lift
Župan Ivica Lukanović boravio je u radnom posjetu Thalassotherapiji Opatija, gdje je s ravnateljem prof. dr. sc. Viktorom Peršićem i suradnicima razgovarao o poslovanju ustanove, razvojnim izazovima i srednjoročnom planu ulaganja u jednu od najvažnijih županijskih zdravstvenih ustanova.
Veliki jubilej riječke Udruge NADA: 30 godina rada okrunjeno posebnim priznanjem PGŽ-a
Svečana akademija povodom velike, 30. obljetnice kontinuiranog rada i djelovanja Udruge žena operiranih dojki NADA Rijeka održat će se 17. lipnja na Botelu Marina u Rijeci, najavljeno je danas na konferenciji za novinare u sjedištu Primorsko-goranske županije na kojoj je istaknuta njezina iznimna važnost za cijelu zajednicu.
MOVE Week spojio djecu i umirovljenike kroz igre naših nona i nonića
U riječkom parku Mlaka danas je održano središnje događanje MOVE Weeka 2026., najveće europske kampanje promicanja tjelesne aktivnosti i zdravih životnih navika, koje je okupilo djecu i starije generacije u zajedničkom sportskom i rekreativnom druženju.