Covid

Drugi dan u PGŽ nema novih korona pozitivnih slučajeva, još dvije osobe ozdravile

Info za medije 10.07.2020 Civilna zaštita

Drugi dan za redom na području Primorsko-goranske županije nema novih slučajeva zaraze koronavirusom, javljaju iz epidemiološke službe Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ.

Druga dobra vijest je da su dvije osobe ozdravile. Trenutno u našoj županiji imamo 24 covid pozitivna slučaja i 85 izliječenih osoba.

Zahvala VZ PGŽ-a fotoreporteru Sergeju Drechsleru

Nakon dinamične i vrlo uspješne godine, u Vatrogasnom trenažnom centru u Šapjanama sinoć su se na godišnjem druženju okupili instruktori Vatrogasne zajednice PGŽ-a. Bila je to prigoda da im se čelni ljudi VZPGŽ-a - županijski vatrogasni zapovjednik Dario Gauš i predsjednik Klaudijo Filčić zahvale na predanom i stručnom radu te velikom angažmanu tijekom cijele godine.

 61. dodjela nagrade Plava vrpca Vjesnika

Na svečanosti u Opatiji održana je 61. dodjela nagrade Plava vrpca Vjesnika na kojoj je u ime Primorsko-goranske županije sudjelovao zamjenik župana Robert Matić te čestitao svim hrabrim ljudima na moru, istaknuvši njihovu plemenitost, ali i dugovječnost ove jedinstvene nagrade. 

Veliki jubilej DVD-a Drenova: četiri desetljeća vatrogasne posvećenosti zajednici

Dobrovoljno vatrogasno društvo Drenova obilježilo je u Osnovnoj školi Fran Franković veliki jubilej – 40 godina neprekidnog djelovanja

Vatrogasci iz Crne Gore, BiH i Hrvatske na obuci u Šapjanama

Danas završava petodnevna obuka za gašenja požara u zatvorenom prostoru koja se, u organizaciji Vatrogasne zajednice PGŽ-a, održava u Obučnom centru Šapjane.