Izložba hrvatskog dizajna 19/20

Izložba 24.06.2021 Kultura

U četvrtak, 24. lipnja 2021. u Muzeju grada Rijeke (Trg Riccarda Zanelle 1/1) u 20 sati otvara se IZLOŽBA HRVATSKOG DIZAJNA 19/20: NAGRAĐENI RADOVI. Izložba predstavlja najužu selekciju najboljih dizajnerskih radova iz protekle dvije godine u kategorijama Dizajn vizualnih komunikacija, Dizajn u digitalnim medijima i dizajn interakcija, Dizajn ambalaže, Industrijski / produkt dizajn, Prostorne i grafičke intervencije i sistemi, Modni i odjevni dizajn, Cjeloviti projekt / proizvod te Koncept / inicijativa / kritički dizajn.

U ime Primorsko-goranske županije otvorenju izložbe će nazočiti pročelnica UO za kulturu, sport i tehničku kulturu Sonja Šišić.

Riječki morčić kao živa baština: Župan Lukanović i Gjon Antoni razgovarali o očuvanju i novoj valorizaciji tradicije

Župan Primorsko-goranske županije Ivica Lukanović održao je radni sastanak s Gjonom Antonijem, posljednjim riječkim moretistom i jednim od najzaslužnijih za zaštitu umijeća izrade riječkih morčića kao nematerijalnog kulturnog dobra Republike Hrvatske.

Krenuo MIK 2026.: U posebno emotivnoj večeri slavile Donne

Dugoočekivano novo izdanje jedinog putujućeg festivala u Hrvatskoj, Festivala Melodije Istre i Kvarnera, započelo je u „Gradu na brege“, Kastvu, na ispunjenoj Crekvini koja je ponovno postala pozornica na kojoj su se susreli glazba, tradicija i emocije.

Dodijeljene književne nagade Gorančica za 2026. godinu

U Vrbovskom je održana dodjela priznanja najboljim autorima na 22. izdanju književne nagrade Gorančica za 2026. godinu. Gorančica je tradicionalna zavičajno-književna nagrada koja se dodjeljuje autorima za djela vezana uz Gorski kotar. Utemeljena je 2004. godine s ciljem poticanja goranskog nakladništva, a prva dodjela održana je 2005. u Delnicama.

PGŽ EU regija sporta: Najavljen 22. Olimpijski festival dječjih vrtića i inovativni projekti koji spajaju kulturu i sport

Predstavljen je bogat nastavak programa u sklopu naslova „PGŽ Europska regija sporta 2026.". Fokus konferencije za novinare koja je održana u sjedištu Županije bio je na nadolazećem 22. Olimpijskom festivalu dječjih vrtića Primorsko-goranske županije, ali i na inovativnim projektima poput kazališne predstave „Trening“ te promotivnog filma „Bez signala“, koji naglašavaju važnost mentalnog zdravlja i povratka prirodi.