Komemorativnim skupom obilježena 79. godišnjica oslobođenja interniraca iz logora Kampor
Delegacija Primorsko-goranske županije predvođena dr. Vesnom Šendula-Jengić, ravnateljicom Županijske specijalne bolnice Insula, položila je vijenac i zapalila svijeću odajući počast žrtvama fašističkog Koncentracijskog logora Kampor.
Gradonačelnik Raba Nikola Grgurić istaknuo je da će Grad Rab kao vlasnik kompleksa spomen-groblja voditi brigu o njegovu održavanju jer su nevine žrtve koncentracijskog logora u Kamporu to itekako zaslužile. Poželio je svima, koji su ovim povodom doputovali na otok, ugodan boravak na Rabu, uz nadu da će iduće godine, kada se bude obilježavala jubilarna 80. obljetnica, brojnost delegacija biti još veća.
Logor su osnovali talijanski fašisti 1942. godina. U četrnaest i pol mjeseci postojanja, do oslobađanja interniraca 11. rujna 1943., kroz logor je prošlo oko 15 tisuća Hrvata, Slovenaca i Židova među kojima i oko 1.200 malodobne djece. Po procjenama, od izgladnjivanja i nehumanih uvjeta u logoru je umrlo oko 4.500 ljudi, od kojeg je broja identificirano 1.490 umrlih.
FOTO: rabdanas.com
Čestitka povodom Dana antifašističke borbe
Svim stanovnicima Republike Hrvatske i Primorsko-goranske županije čestitamo Dan antifašističke borbe.
Grad Rijeka proslavio svoj dan: Župan Lukanović poručio da jaka Rijeka znači jaču Županiju i jaču Hrvatsku
Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Rijeke, održanom u prostoru Exportdrva na Delti, obilježen je Dan Grada i blagdan sv. Vida, nebeskog zaštitnika grada. Sjednica je okupila predstavnike državne, regionalne i lokalne razine, vjerske zajednice, dobitnike javnih priznanja i brojne uzvanike.
Čestitka povodom Dana Grada Rijeke i blagdana sv. Vida
Svim Riječankama i Riječanima čestitamo Dan Grada i blagdan svetog Vida.
Župan Lukanović u Fužinama: Gorski kotar ne treba promatrati kao prostor kojem se pomaže, nego kao prostor kojem treba vratiti ono što daje
Svečanom sjednicom Općinskog vijeća obilježen je Dan Općine Fužine, uz prigodan program, dodjelu općinskih priznanja i poruke usmjerene prema daljnjem razvoju Fužina i cijelog Gorskog kotara. Svečanosti je prisustvovao župan Primorsko-goranske županije Ivica Lukanović, koji je u svom obraćanju posebno naglasio važnost Gorskog kotara kao prostora iznimne prirodne vrijednosti, ali i prostora koji se suočava s ozbiljnim demografskim i razvojnim izazovima.