Covid

Koronavirus u PGŽ: Od 550 ispitanih uzoraka 5 pozitivnih

Info za medije 08.09.2020 Civilna zaštita

U posljednja 24 sata na području Primorsko-goranske županije kod 5 osoba od ukupno 550 testiranih potvrđena je zaraza koronavirusom, javljaju iz epidemiološke službe Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ. Tri su osobe kontakti prethodno zaraženih dok se za dvoje utvrđuje izvor zaraze. Dobra je vijest da je 18 osoba ozdravilo.

“U KBC Rijeka trenutno je hospitalizirano 11 covid pozitivnih pacijenata od kojih je dvoje na respiratoru”, izjavio je ravnatelj KBC Rijeka Alen Ružić. Dodao je da je Klinički bolnički centar spreman za prihvat i većeg broja oboljelih, bolnički kapaciteti dovoljni su i za skrb o najtežim slučajevima, no vjeruje da će se dobar epidemiološki trend u našoj Županiji nastaviti.

Kada je riječ o slučaju migranata hospitaliziranih na Klinici za infektologiju, od kojih je jedan samovoljno napustio bolnicu ali ga je policija jutros pronašla i privela, oni prema riječima ravnatelja Ružića, više nisu u ingerenciji KBC-a. Od trojice migranata zaprimljenih u KBC kod dvoje je bio pozitivan nalaz na Covid 19. U skladu s pravilima struke oni su jutros otpušteni u samoizolaciju i smješteni su u karantenu.

Modernizacija riječkih vatrogasaca: Na blagdan sv. Florijana JVP Rijeka bogatija za četiri suvremena vozila

Na dan svoga zaštitnika, sv. Florijana, Javna vatrogasna postrojba Grada Rijeke održala je u postaji Vežica svečanu primopredaju četiri nova vatrogasna vozila. Riječ je o investiciji vrijednoj više od 1,5 milijuna eura kojom najstarija vatrogasna postrojba u Hrvatskoj značajno podiže razinu operativne spremnosti i sigurnosti građana.

Zajednička sjednica Stožera civilne zaštite PGŽ i lokalnih stožera

U Centru za obuku interventnih službi u Šapjanama održana je zajednička sjednica Stožera civilne zaštite Primorsko-goranske županije i predstavnika stožera civilne zaštite gradova i općina s područja županije. Tema sjednice bila je informiranje o stanju civilnih skloništa te pripremi za nadolazeću turističku i požarnu sezonu.

U opatijskom hotelu Ambasador otvorena 20. konferencija o vatrogastvu u organizaciji VZ PGŽ

Od 2005. godine, Opatija je domaćin međunarodnog okupljanja vatrogasaca, koje ove godine okuplja predstavnike iz devet zemalja, ukupno 600 sudionika. Ove godine, sudionici će imati priliku slušati predavače koji su pripremili 41 temu i niza radionica, s posebnim naglaskom na važnost edukacije mladih vatrogasaca koji su ključni za budućnost vatrogastva.

Albanski vatrogasci u posjetu Primorsko-goranskoj županiji : “Ovdje smo da učimo od najboljih“

Primorsko-goranska županija ugostila je izaslanstvo albanskih vatrogasaca, Albana Lacija i Ilira Llapushija, nastavljajući uspješnu suradnju na području civilne zaštite. Na prijemu u sjedištu Županije, zamjenik župana Toni Štimac i pročelnica UO za poslove Župana i Županijske skupštine Ermina Duraj sa suradnicima, istaknuli su snagu i dugu povijest domaćeg vatrogasnog sustava.