Na Platku održana međunarodna skibike utrka
Oko 60 natjecatelja iz 13 zemalja svijeta sudjelovalo je na europskom natjecanju Skibike kup koje se održalo na Platku na stazi Radeševo 2. U organizaciji Skibike kluba Croatia, Platak je druga po redu dionica Europskog kupa. Pobjednik u kategoriji skibike je Amerikanac Rob Nichols, a u skibob kategoriji višestruki svjetski prvak Gerfried Seeber koji je nastupao za Hrvatsku.
Primorsko-goranska županija i TZ KVarner podupiratelji su ovog sportskog natjecanja, a tome se priključila i Općina Čavle.
“Biti danas na Platku zaista je veliki užitak. Osim brojnih građana koji uživaju u skijanju i sanjkanju, po drugi puta se održava i međunarodno skibike natjecanje i po tome smo uistinu jedinstveni, ne samo u Hrvatskoj nego i šire”, izjavila je uoči utrke resorna pročelnica Sonja Šišić dodavši kako je Primorsko-goranska županija provela brojne infrastrukturne investicije kako bi razvila Platak u cjelogodišnju destinaciju.
Skibike ili skibob naziv je za skijaški bicikl koji umjesto kotača koristi skije i na taj način spaja dva olimpijska sporta, a to su skijanje i bicikliranje. Kako je istaknuto, događaj će približio svjetske trendove adrenalinskog sporta Hrvatskoj te ga promovirao kroz probne vožnje s licenciranim trenerima.







PGŽ pokreće besplatni program „Sport na otvorenom“: Vježbanje na 15 lokacija diljem županije
Primorsko-goranska županija, u suradnji sa Zajednicom sportova PGŽ, pokreće novi program pod nazivom „Sport na otvorenom“. Projekt je dio obilježavanja prestižne titule PGŽ – Europska regija sporta 2026., a cilj mu je potaknuti građane svih generacija na aktivniji život te iskoristiti javne prostore poput trgova, parkova i šetnica za organiziranu rekreaciju.
Zlatni djetlić u rukama PGŽ: Nagrađen program sportske rekreacije usmjeren na gubitak kilograma
U organizaciji međunarodnog udruženja ACES Italija predstavnice Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu - pročelnica Sonja Šišić te savjetnica za sport i tehničku kulturu Suzana Badurina sudjelovale su na međunarodnom događanju - World Congress of the Best Sport Practices 2025., koje se održalo 17. i 18. travnja u talijanskom gradu Ascoli Piceno.
Proslavljeno stoljeće riječke košarke
U Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca održano je svečano obilježavanje velikog sportskog jubileja – stoljeća riječke košarke, uz promociju istoimene monografije „Stoljeće riječke košarke” autora Ivice Šubata.
Sportski susret na Viškovu: Učenici upoznali lokalne klubove na prezentaciji sportova u OŠ Sv. Matej
Sportska dvorana na Viškovu ugostila je gotovo 900 osnovnoškolaca na prezentaciji sportskih i rekreacijskih sadržaja. Povodom Dana sporta u organizaciji Zajednice sportskih udruga Općine Viškovo, učenici su iz prve ruke isprobali cijeli niz disciplina: od odbojke, rukometa i košarke, preko borilačkih sportova i gimnastike, do šaha, biciklizma i mažoretkinja.