Najava programa obilježavanja Svjetskog dana glazbe
HGU – Podružnica Rijeka i ove je godine pripremila bogat program povodom Svjetskog dana glazbe. U sjedištu Primorsko-goranske županije (Adamićeva 10/II) u srijedu, 17. lipnja 2020. godine u 12.00 sati predstavit će ga predsjednik Županijske skupštine Erik Fabijanić, pročelnica UO za socijalnu politiku i mlade Dragica Marač, predsjednik HGU PGŽ Ivan Pešut, počasna predsjednica HGU PGŽ Jadranka Čubrić i sudionica programa Karin Kuljanić.
Obilježavanje Svjetskog dana glazbe „Umrežimo se glazbom od 7–77 godina“ HGU Podružnica Rijeka organizira u suradnji s Primorsko-goranskom županijom, pod pokroviteljstvom HDS-ZAMP, HUZIP, i Ministarstvo kulture RH.
Riječki morčić kao živa baština: Župan Lukanović i Gjon Antoni razgovarali o očuvanju i novoj valorizaciji tradicije
Župan Primorsko-goranske županije Ivica Lukanović održao je radni sastanak s Gjonom Antonijem, posljednjim riječkim moretistom i jednim od najzaslužnijih za zaštitu umijeća izrade riječkih morčića kao nematerijalnog kulturnog dobra Republike Hrvatske.
Krenuo MIK 2026.: U posebno emotivnoj večeri slavile Donne
Dugoočekivano novo izdanje jedinog putujućeg festivala u Hrvatskoj, Festivala Melodije Istre i Kvarnera, započelo je u „Gradu na brege“, Kastvu, na ispunjenoj Crekvini koja je ponovno postala pozornica na kojoj su se susreli glazba, tradicija i emocije.
Dodijeljene književne nagade Gorančica za 2026. godinu
U Vrbovskom je održana dodjela priznanja najboljim autorima na 22. izdanju književne nagrade Gorančica za 2026. godinu. Gorančica je tradicionalna zavičajno-književna nagrada koja se dodjeljuje autorima za djela vezana uz Gorski kotar. Utemeljena je 2004. godine s ciljem poticanja goranskog nakladništva, a prva dodjela održana je 2005. u Delnicama.
PGŽ EU regija sporta: Najavljen 22. Olimpijski festival dječjih vrtića i inovativni projekti koji spajaju kulturu i sport
Predstavljen je bogat nastavak programa u sklopu naslova „PGŽ Europska regija sporta 2026.". Fokus konferencije za novinare koja je održana u sjedištu Županije bio je na nadolazećem 22. Olimpijskom festivalu dječjih vrtića Primorsko-goranske županije, ali i na inovativnim projektima poput kazališne predstave „Trening“ te promotivnog filma „Bez signala“, koji naglašavaju važnost mentalnog zdravlja i povratka prirodi.