covid

Novih 250 oboljelih od koronavirusa u PGŽ

Info za medije 13.04.2021 Zdravstvo

U Primorsko-goranskoj županiji danas je u 250 novooboljelih te 217 ozdravljenih osoba, dok je broj aktivnih slučajeva COVID-19 bolesti na području Županije 2936.
Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 1085 uzoraka, a udio pozitivnih osoba unutar tog broja je 23 posto.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a Rijeka i dalje raste broj hospitaliziranih pacijenata koje se liječe od COVID-19 bolesti. Danas je na bolničkom liječenju 8 pacijenata više nego jučer, a ukupno ih je 216. Na respiratoru je 16 osoba.

U Thalassotherapiji Opatija, sekundarnom Covid-19 centru PGŽ, na liječenju se trenutno nalaze 23 pacijenta.

Tijekom jučerašnjeg dana su u KBC-u rijeka od bolesti COVID-19 preminule su, nažalost, dvije osobe. Udio hospitaliziranih osoba unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva je 8.1 posto.

COVID stanje 12.04.2021.

Veliki jubilej riječke Udruge NADA: 30 godina rada okrunjeno posebnim priznanjem PGŽ-a

Svečana akademija povodom velike, 30. obljetnice kontinuiranog rada i djelovanja Udruge žena operiranih dojki NADA Rijeka održat će se 17. lipnja na Botelu Marina u Rijeci, najavljeno je danas na konferenciji za novinare u sjedištu Primorsko-goranske županije na kojoj je istaknuta njezina iznimna važnost za cijelu zajednicu.

MOVE Week spojio djecu i umirovljenike kroz igre naših nona i nonića

U riječkom parku Mlaka danas je održano središnje događanje MOVE Weeka 2026., najveće europske kampanje promicanja tjelesne aktivnosti i zdravih životnih navika, koje je okupilo djecu i starije generacije u zajedničkom sportskom i rekreativnom druženju.

Korzo u znaku plavih irisa: Edukacijom i podrškom protiv raka debelog crijeva

Liga protiv raka PGŽ i ove godine obilježila je Dan plavih irisa u suradnji s udrugom ILCO i Nastavnim zavodom za javno zdravstvo PGŽ te uz pomoć volontera KBC-a, Doma zdravlja PGŽ i Crvenog križa, diljem PGŽ-a, a javne akcije održane sz u Rijeci, Matuljima, Kraljevici, Kastvu te Delnicama.

Župan Lukanović u radnom posjetu Gorskom kotaru: Poljoprivreda, zdravstvo i školska infrastruktura prioriteti Županije

Župan Ivica Lukanović boravio je sa zamjenikom župana Tonijem Štimcem u radnom posjetu Gorskom kotaru, tijekom kojeg su održani sastanci u Begovom Razdolju i Brod Moravicama te su posjećeni radovi na novoj školskoj sportskoj dvorani u Moravicama. Posjet je zaključen u Vrbovskom na svečanosti obilježavanja 240 godina školstva i Dana Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića.