Drugi Javni poziv za prijavu projekata razvoja selektivnih oblika turizma

Poziv 06.11.2024 Turizam

Pravo podnošenja prijave projekata razvoja selektivnih oblika turizma za sufinanciranje iz Proračuna Primorsko-goranske županije za 2024. godinu na drugi Javni poziv imaju Turističke zajednice u jedinicama lokalne samouprave na području Primorsko-goranske županije.

Ukupan iznos novčanih sredstava raspoloživih za dodjelu je 29.550,00 eura.

Rok za dostavu prijave je 22. studenog 2024. godine.

Više informacija dostupno je na poveznici.

Održana sjednica Turističkog vijeća TZ Kvarnera: najavljene promjene kriterija financiranja i novi smjer razvoja kvarnerskog turizma

U hotelu Keight u Opatiji održana je sjednica Turističkog vijeća Turističke zajednice Kvarnera, prva pod vodstvom nove direktorice TZ Kvarnera Marijane Kalčić. Uz članove Vijeća, sjednici je nazočio i župan Ivica Lukanović u svojstvu predsjednika Turističkog vijeća.

Predstavljen Gastro klaster Primorsko-goranske županije: povezivanje lokalne proizvodnje, ugostiteljstva i turizma kao temelj razvoja gastronomije

Primorsko-goranska županija pokrenula je uspostavu nove razvojne platforme koja će na jednom mjestu povezati proizvođače, ugostitelje, turistički sektor, obrazovne institucije i razvojne organizacije s ciljem jačanja lokalne gastronomije i stvaranja održivijeg modela razvoja. Upravo je to bila tema radnog sastanka održanog u hotelu Keight u Opatiji, na kojem je predstavljen nacrt uspostave Gastro klastera Primorsko-goranske županije.

Edukacijom najmlađih do odgovornijeg društva: KRAS na „Crnoj ovci“ u Baški održao radionice o zaštiti životinja

U sklopu poznate manifestacije „Crna ovca“ u Baški održane su dvije besplatne čitaonice i kreativne interaktivne radionice za djecu. Događaj je organizirala Koordinacijska radna skupina za zaštitu životinja Primorsko-goranske županije (KRAS) s ciljem podizanja svijesti najmlađih o zaštiti životinja i odgovornom vlasništvu.

Župan Lukanović na Kongresu ruralnog turizma: Bez jakih javnih usluga i lokalnih proizvoda nema održivih ruralnih destinacija

Turizam može biti jedan od važnih razvojnih alata Kvarnera, ali samo ako se poveže s poljoprivredom, gastronomijom, kvalitetnim sadržajima i pažljivim upravljanjem prostorom, istaknuo je župan Primorsko-goranske županije Ivica Lukanović drugog dana 7. međunarodnog kongresa o ruralnom turizmu koji se održava na Rabu.