Objavljena Odluka o 2. odabiru projekata za sufinanciranje temeljem Fonda za Gorski kotar iz Proračuna Primorsko-goranske županije za 2025. godinu
Ovom Odlukom odabire se projekt za sufinanciranje temeljem Fonda za Gorski kotar iz Proračuna Primorsko-goranske županije za 2025. godinu te se za sufinanciranje istih raspoređuju sredstva osigurana u Proračunu Primorsko-goranske županije za 2025. godinu, Razdjel 9, Glava 9-1 Upravni odjel za regionalni razvoj, infrastrukturu i upravljanje projektima, aktivnost 90 02 10 Fond za Gorski kotar, na izvoru: Porezni i ostali prihodi, skupina 36 Pomoći dane u inozemstvo i unutar općeg proračuna u iznosu 45.468,32 eura, pojedinačno po korisnicima i namjeni kako se može vidjeti na poveznici.
Održana 39. sjednica Gospodarsko-socijalnog vijeća Primorsko-goranske županije
Na 39. sjednici Gospodarsko-socijalnog vijeća raspravljalo se o izrađenoj Analizi stanja poduzetništva Primorsko-goranske županije u 2025. godini. Radi se o dokumentu u kojem su dane informacije o nefinancijskim i financijskim pokazateljima za razdoblje od 2015. do 2024. godine, koji oblikuju opće stanje gospodarstva Primorsko-goranske županije.
Zamjenik Štimac na Otočnom vijeću Vlade RH preuzeo ugovor za ulaganje u Županijsku specijalnu bolnicu Insula
Zamjenik župana Primorsko-goranske županije Toni Štimac sudjelovao je na 1. sjednici Otočnog vijeća Vlade Republike Hrvatske, održanoj u Postirama na otoku Braču, na kojoj su uručeni ugovori za projekte usmjerene na razvoj hrvatskih otoka i unaprjeđenje kvalitete života otočana.
Župan Lukanović s predstavnicima HEP-a obišao gradilišta sunčanih elektrana na Unijama i Cresu
Župan Ivica Lukanović obišao je s predstavnicima Hrvatske elektroprivrede gradilišta sunčanih elektrana na otoku Unije i u Orlecu na Cresu, projekte koji predstavljaju važan korak prema većoj energetskoj samodostatnosti i održivijem razvoju kvarnerskih otoka.
Otvoren međunarodni skup u Opatiji: Primorsko-goranska županija predvodi europski projekt „Digi-B-Well” vrijedan 2,2 milijuna eura
U opatijskom hotelu Keight danas je započeo dvodnevni međunarodni skup koji je okupio brojne predstavnike javnih tijela iz Hrvatske i inozemstva. Središnji povod okupljanja je pilot-testiranje digitalnog alata u sklopu europskog projekta „Digi-B-Well”. Projekt je usmjeren na jačanje kapaciteta malih i srednjih poduzeća, javnih tijela i akademske zajednice za digitalizaciju, upravljanje u digitalnom dobu te postizanje digitalne dobrobiti.