Održana svečanost primopredaje gradnje 527 i svečanost rezanja čelika gradnje 739 u Brodogradilištu 3.MAJ

Info za medije 26.02.2025 Pomorsko dobro

Zamjenik župana Vojko Braut sudjelovao je na svečanom obilježavanju primopredajne isporuke gradnje 527 – Algoma Endeavour te svečanom početku rezanja limova novogradnje 739 – Polar kruzer u brodogradilištu 3. MAJ.

Uspješna suradnja između grupacije Scenic, društva MKM Yachts te društva 3. MAJ Rijeka 1905 nastavlja se izgradnjom broda Scenic Eclipse New Generation, koja je započela simboličnim rezanjem čelika u nazočnosti predsjednika Vlade RH Andreja Plenkovića.

Uzvanicima i medijima obratili su se predsjednik Vlade RH Andrej Plenković, predsjednica Uprave društva 3. MAJ Rijeka 1905 Vjera Marić i vlasnik Scenic grupe Glen Moroney. Svečanosti su nazočili i ministar gospodarstva Ante Šušnjar, gradonačelnik Rijeke Marko Filipović te brojni uzvanici.

Zamjenici župana na Rabu: zdravstvena skrb, lučka infrastruktura i otvorenje 25. Rabske fjere

Zamjenici primorsko-goranskog župana Toni Štimac i Robert Matić boravili su na otoku Rabu gdje su obišli županijske ustanove i upoznali se s aktualnim projektima i izazovima od značaja za stanovnike otoka.

Svečano otvorena rekonstruirana Vela riva u Malom Lošinju, projekt vrijedan 2,9 milijuna eura 

Svečano je obilježeno otvorenje rekonstruirane Vele rive u Malom Lošinju, čime je uspješno priveden kraju kapitalni projekt obnove operativne obale ukupne površine 2.213 četvornih metara.

Župan Lukanović u posjetu ŽLU Bakar-Kraljevica-Kostrena: Cilj je osigurati nove komunalne vezove i podići kvalitetu lučke infrastrukture

Župan Ivica Lukanović obišao je u luci Bakar radove na izgradnji nove poslovne zgrade Županijske lučke uprave Bakar – Kraljevica – Kostrena te se upoznao s projektima koji bi u narednom razdoblju trebali značajno unaprijediti lučku infrastrukturu i uvjete korištenja bakarske luke.

Lukanović: U PGŽ još četiri koncesije po starom zakonu omogućuju ograničavanje pristupa plažama

Na području Primorsko-goranske županije trenutno su aktivne još četiri koncesije za plaže dodijeljene prema starom zakonskom okviru koje koncesionarima omogućuju ograničavanje pristupa građanima. Potvrdio je to župan Ivica Lukanović odgovarajući na pitanja novinara RTL-a o koncesijama na pomorskom dobru.