Otvorena Gradska tržnica u Vrbovskom
Danas je u Vrbovskom na sajmeni dan svečano pušten u rad novouređeni i opremljeni natkriveni prostor Gradske tržnice. Izgradnja nadstrešnice i kupnja opreme Grad Vrbovsko koštala je gotovo milijun kuna od čega je iznos od nešto malo više od 480 tisuća kuna osigurala Primorsko-goranska županija te 300 tisuća kuna Ministarstvo regionalnog razvoja.
Novouređeni dio vrbovščanske Gradske tržnice, svečano je otvorio gradonačelnik Dražen Mufić ističući da se u realizaciju tog projekta išlo kako bi se povećao broj sajmenih dana te svim zainteresiranim lokalnim OPG-ovima i drugim proizvođačima hrane stvorila mogućnost prodaje njihovih proizvoda. “Želja nam je stvoriti naviku kupovanja domaćih proizvoda na ovom našem sajmenom prostoru te stoga dajemo i mogućnost da OPG-ovi svake subote svoje proizvode ovdje izlažu besplatno”, istaknuo je gradonačelnik Vrbovskog Mufić.
Svečanosti su ispred Primorsko-goranske županije nazočili Ljudevit Krpan, pročelnik regionalnog razvoja i dožupan Petar Mamula koji je tom prilikom istaknu da je i ovaj današnji događaj potvrda da je projekt osuđen na uspjeh kada se u njega uključi Župnija. Drago mi je danas sudjelovati na otvorenju ovog prekrasnog zdanja u Vrbovskom koji je financijski pomogla i Županija a koji će u konačnici pomoći plasmanu proizvoda domaćih OPG-ova.
Otvorenje su folklornim nastupom uveličali članovi KUD-a Frankopan Severin na Kupi koji su s članicama Udruge žena Senjsko za svečanost pripremili i posjetitelje počastili domaćim kolačima. Danas otvoreni novouređeni natkriveni prostor Gradske tržnice u Vrbovskom opremljen je sa 16 drvenih štandova te dvije velike rashladne komore te su ubuduće svake subote besplatno na raspolaganju svim zainteresiranim Obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima.
Zamjenik Štimac na Otočnom vijeću Vlade RH preuzeo ugovor za ulaganje u Županijsku specijalnu bolnicu Insula
Zamjenik župana Primorsko-goranske županije Toni Štimac sudjelovao je na 1. sjednici Otočnog vijeća Vlade Republike Hrvatske, održanoj u Postirama na otoku Braču, na kojoj su uručeni ugovori za projekte usmjerene na razvoj hrvatskih otoka i unaprjeđenje kvalitete života otočana.
Župan Lukanović s predstavnicima HEP-a obišao gradilišta sunčanih elektrana na Unijama i Cresu
Župan Ivica Lukanović obišao je s predstavnicima Hrvatske elektroprivrede gradilišta sunčanih elektrana na otoku Unije i u Orlecu na Cresu, projekte koji predstavljaju važan korak prema većoj energetskoj samodostatnosti i održivijem razvoju kvarnerskih otoka.
Započinju radovi na izgradnji Područne škole u Marinićima
Dionici na izgradnji Područne škole u Marinićima u Općini Viškovo dana 21. svibnja 2026. godine uvedeni su u posao čime su stvoreni preduvjeti za početak radova na izgradnji objekta.
Započela izgradnja školske sportske dvorane Osnovne škole Maria Martinolića u Malom Lošinju
Dionici na izgradnji školske sportske dvorane Osnovne škole Maria Martinolića u Malom Lošinju dana 14. svibnja 2026. godine uvedeni su u posao čime su stvoreni preduvjeti za početak radova na izgradnji objekta.