Otvorenje programskog pravca EU projekta „Aktivni umirovljenici u Gorskom kotaru”
U četvrtak, 26. kolovoza s početkom u 18 sati u Delnicama (Školska 9) će biti održano otvorenje programskog pravca Mirovina=Hladovina i novouređenog dvorišta Udruge umirovljenika Grada Delnice u sklopu EU projekta „Aktivni umirovljenici u Gorskom kotaru – program poticanja aktivnog starenja na području Delnica i Gorskog kotara“. U ime Primorsko-goranske županije otvorenju će nazočiti pročelnica Upravnog odjela za socijalnu politiku i mlade Dragica Marač.
Predstavljeni programi podrške za djecu s teškoćama i osobe s invaliditetom
U Centru za inovacije u socijalnoj skrbi u Rijeci predstavljeni su trogodišnji programi Društva za istraživanje i potporu (DIP) i Udruge za skrb autističnih osoba Rijeka. Projekti, koje financira Ministarstvo zdravstva, usmjereni su na jačanje socijalnih usluga, a osiguravaju podršku korisnicima kroz sve životne faze, od rane intervencije do odrasle dobi.
Primorsko-goranska županija preuzela objekt bivšeg Hotela Gerovo
Primorsko-goranska županija preuzela je objekt bivšeg Hotela Gerovo s pratećim objektima, dvorištem i parkom, čime je napravljen novi korak prema prenamjeni tog zapuštenog prostora u budući dom za starije osobe.
Obilježeno 80 godina Matice umirovljenika Hrvatske
Povodom 80. godišnjice osnutka Matica umirovljenika Hrvatske danas je u Zagrebu okupila brojne uzvanike na prigodnoj svečanosti. Uz predstavnike najviših državnih institucija, jedinica regionalne i lokalne samouprave te članove i predstavnike udruga umirovljenika iz cijele države, jedna od najstarijih i najbrojnijih udruga civilnog društva u Hrvatskoj, predstavila je svoje najvažnije projekte i planove za budućnost. Matica trenutno broji 300 tisuća članova u više od 300 lokalnih udruga umirovljenika.
Transformacija dugotrajne skrbi: Odgovori na moderne izazove kroz investicije i brigu o ljudima
Hrvatska udruga poslodavaca-Udruga zdravstvene njege, rehabilitacije i socijalne skrbi u suradnji s Primorsko-goranskom županijom organizirala je konferenciju „Dugotrajna skrb – ljudi u središtu sustava“, koja je okupila stručnjake, donositelje odluka te predstavnike sustava iz Hrvatske s ciljem rasprave o rješenjima za nedostatak radne snage u sektoru dugotrajne skrbi.