PGŽ i dalje u zelenom
Danas je u PGŽ 3 novooboljelih te 4 ozdravljenih osoba. Broj aktivnih slučajeva COVID-19 bolesti je smanjen za jednu osobu te iznosi 73. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 1772 uzoraka briseva. Udio pozitivnih unutar broja obrađenih uzoraka briseva iznosi 0.2%.
Prema podatcima Ureda ravnateljstva KBC-a broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti je danas jednak jučerašnjem i iznosi 13. Na respiratoru se nalaze 2 pacijenta, dakle 1 jedna osoba više nego jučer. Tijekom jučerašnjeg dana u PGŽ- u nije bilo preminulih osoba od COVID-19 bolesti. Udio hospitaliziranih osoba od COVID-19 bolesti unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva u PGŽ-u je danas sličan jučerašnjem te iznosi 17.8%.
14 dnevni kumulativni broj novooboljelih na 100 000 stanovnika u PGŽ iznosi 30.5. 14 dnevni prosjek udjela pozitivnih testova unutar ukupnog broja testiranih iznosi 0.34%, što znači kako se PGŽ po oba ova pokazatelja i nadalje nalazi u zelenoj zoni zdravstvene sigurnosti.

Dan europskog broja 112 obilježen edukacijom najmlađih kako reagirati u izvanrednim situacijama
Cjelodnevnim edukativno-zabavnim programom za kastavske osnovnoškolce, Područni ured civilne zaštite Rijeka s predstavnicima interventnih službi sustava zaštite i spašavanja obilježio je Dan europskog broja 112.
PGŽ u sustav civilne zaštite ulaže više od 1,2 milijuna eura
Uoči Dana jedinstvenog europskog broja za hitne službe 112 koji se obilježava 11. veljače, župan Ivica Lukanović i resorna pročelnica Ermina Duraj posjetili su Županijski centar 112 Rijeka, operativno i komunikacijsko središte sustava civilne zaštite koje predstavlja ključnu poveznicu između građana i žurnih službi na području Primorsko-goranske županije.
Najavljena 7. sjednica Županijske skupštine: fokus na civilnoj zaštiti i koncesijama na pomorskom
Predsjednik Županijske skupštine Primorsko-goranske županije, zajedno s resornim pročelnicama Erminom Duraj i Izabelom Linčić Mužić, na današnjoj je konferenciji za medije najavio teme sedme sjednice Županijske skupštine, koja će se održati u četvrtak u Rektoratu Sveučilišta u Rijeci, osvrnuvši se pritom i na dvije aktualne teme koje su obilježile protekli tjedan.
Primorsko-goranska županija u 2026. godini izdvaja 566 tisuća eura za aktivnosti Vatrogasne zajednice
Primorsko-goranska županija u 2026. godini izdvaja 566.000 eura za financiranje vatrogasne djelatnosti i aktivnosti Vatrogasne zajednice Primorsko-goranske županije (VZ PGŽ), sukladno Zakonu o vatrogastvu i proračunu Županije za 2026. godinu.