Pobjednici foto-natječaja Volim svoju županiju 2020. godine
Već petu godinu Hrvatska zajednica županija organizira foto-natječaj „Volim svoju županiju“. Pred žirijem je bio zahtjevan posao, s gotovo 3000 prijavljenih fotografija, a najviše je fotografija Primorsko-goranske županije – čak 311. Svaka od fotografija otkriva ljepote županije koju predstavlja i podsjeća nas na skrivene dijelove Hrvatske. Nakon sati pregledavanja i vijećanja, stručni žiri donio je svoju konačnu odluku.
Odlukom žirija, nagradu za najbolju fotografiju natječaja odnio je Ivan Kovačić, fotografijom „Čarolija u bijelom“ (Zagrebačka županija).
Nadalje, drugo mjesto pripalo je Željku Caru („Proljeće“ – Koprivničko-križevačka županija), a treće mjesto pripalo je Danijelu Hrominu, čija će fotografija „Puntamika…zajedno u zalazu“ predstavljati Zadarsku županiju.
U novi postav putujuće izložbe „Volim svoju županiju“ uvrštena je fotografija iz Primorsko-goranske županije autora Luke Tabaka (Bašćanke).

Proglašeni pobjednici foto natječaja za svibanj, objavljena tema za lipanj
Ako pokušamo tumačiti vrijeme, vrlo brzo ćemo ući u područje fizike i filozofije te se možda izgubiti u beskrajnim teorijama. Zato ćemo ostati na razini promatranja fotografija koje svjedoče o prolaznosti vremena. Vrijeme je neumoljivo i neprestano teče; jedino ga fotografija može zaustaviti u djeliću sekunde.
Čestitamo Dan državnosti
Svim stanovnicima Primorsko-goranske županije i Republike Hrvatske čestitamo Dan državnosti!
Delegacija PGŽ-a položila vijence povodom Dana državnosti
Povodom obilježavanja Dana državnosti, delegacija Primorsko-goranske županije položila je vijence i zapalila svijeće na spomen-obilježjima, odavši poštovanje poginulim hrvatskim braniteljima. Vijenci su položeni u Aleji poginulih branitelja na Centralnom gradskom groblju Drenova, kao i na središnjem križu na groblju na Drenovi, zatim na Mostu hrvatskih branitelja Domovinskog rata.
Županijska skupština raspravljala o Urinju, metalnom otpadu u riječkoj luci, izvršenju proračuna i radu župana
Na 10. sjednici Županijske skupštine Primorsko-goranske županije, održanoj u dvorani Rektorata Sveučilišta u Rijeci, vijećnici su raspravljali o nizu tema važnih za zaštitu okoliša, javne financije, rad županijske uprave, pomorsko dobro, prometnu i komunalnu infrastrukturu te politike za mlade.