Porastao broj hospitaliziranih osoba
U PGŽ-u je 373 novooboljelih osoba, a 221 osoba je ozdravila. Tako je broj aktivnih slučajeva danas 3246. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 1579 uzoraka briseva, što znači kako je udio pozitivnih unutar broja testiranih uzoraka i danas relativno visok, sličan jučerašnjem te iznosi 23.62%.
Iz Rijeke te općina i gradova riječkog prstena je 190 novooboljelih osoba, 57 su s otoka Krka, 48 iz Crikveničko-vinodolske regije, 40 s Liburnijskog područja, 25 s otoka Raba, sedam iz Gorskog kotara, 5 s otoka Lošinja i jedan s otoka Cresa. Najveći broj novooboljelih njih 189 dolazi iz skupine radno aktivnih stanovnika, 138 iz mlađih dobnih skupina, dok su 46 iz skupine starijih od 65 godina.
Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a ukupan broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti danas je ponovno porastao za devet pacijenta u odnosu na jučer te iznosi 106. U jedinici intezivne skrbi KBC-Rijeka se na respiratoru nalazi jedan pacijenat više nego jučer, dakle njih 11. Tijekom jučerašnjeg dana nije bilo preminulih osoba od COVID-19 bolesti.
Udio hospitaliziranih osoba unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva i pored nastavka rasta broja aktivnih slučajeva kao i broja hospitalizacija, ostaje stabilan te iznosi 3.26%.

Radni posjet župana Lukanovića Općini Čavle: fokus na školstvo, zdravstvo i razvojne projekte
Župan Ivica Lukanović boravio je u radnom posjetu Općini Čavle, gdje je održao sastanak s načelnicom Ivanom Cvitan Polić i njezinim suradnicima. U središtu razgovora bili su najvažniji razvojni projekti Općine te projekti u kojima je uključena i Primorsko-goranska županija.
19. Dan mimoza- nacionalni dan svjesnosti o raku vrata maternice: Prevencija spašava živote
U subotu, 24. siječnja 2026. godine, diljem Primorsko-goranske županije održat će se javnozdravstvena akcija povodom obilježavanja Europskog tjedna prevencije raka vrata maternice i 19. Dana mimoza – nacionalnog dana svjesnosti o raku vrata maternice.
Domu zdravlja PGŽ stiglo prvo vozilo mobilne ambulante- korak bliže prema dostupnijoj zdravstvenoj skrbi
Predstavnici Primorsko-goranske županije i Doma zdravlja PGŽ preuzeli su prvu mobilnu ambulantu obiteljske medicine u kojoj će se pružati zdravstvena skrb stanovnicima Gorskog kotara i otoka koji u svojoj blizini nemaju izabranog obiteljskog liječnika.
Župan Lukanović : “Medicinski fakultet je ponos regije i stup našeg zdravstvenog sustava”
Medicinski fakultet u Rijeci obilježava svoju 70. obljetnicu. Povodom Dana Fakulteta danas je u Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca održana 70. svečana sjednica Fakultetskog vijeća.