Primorsko-goranska županija domaćin međunarodnog događaja projekta Digi-B-Well

Info za medije 08.05.2026 Infrastruktura, Regionalni razvoj, Upravljanje projektima

Primorsko-goranska županija organizira međunarodni događaj koji se održava u okviru projekta „Digi-B-Well – Jačanje kapaciteta malih i srednjih poduzeća, javnih tijela i akademske zajednice za digitalizaciju, upravljanje u digitalnom dobu i postizanje digitalne dobrobiti”.

Riječ je o projektu ukupne vrijednosti od gotovo 2,2 milijuna eura koji se sufinancira sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj u okviru programa transnacionalne suradnje Interreg Središnja Europa. Projekt okuplja 9 partnera iz 7 zemalja Europske unije među kojima i Primorsko-goransku županiju koja je ujedno vodeći partner na projektu.

Događaj će se održati 13. i 14. svibnja 2026. godine u hotelu Keight u Opatiji, a okupit će predstavnike različitih tijela javne uprave iz Hrvatske i inozemstva.

Sudionici će imati priliku sudjelovati u prezentacijama projekta, interaktivnom okruglom stolu uz razmjenu znanja i iskustava te testiranju Digi-B-Well digitalnog rješenja razvijenog u okviru projekta. Prvi dan biti će usmjeren na predstavnike državnih tijela i gradova, dok će se drugi dan posebno osvrnuti na predstavnike općina i drugih tijela javne uprave, čime će se dodatno potaknuti razmjena iskustava i umrežavanje sudionika.

Vjerujemo kako će ovaj međunarodni susret pridonijeti stvaranju zdravijeg i održivijeg radnog okruženja te dodatno osnažiti suradnju među dionicima.

Kontakt osoba u Primorsko-goranskoj županiji: Dragana Mandrapa
e-mail: dragana.mandrapa@pgz.hr

Održana 39. sjednica Gospodarsko-socijalnog vijeća Primorsko-goranske županije

Na 39. sjednici Gospodarsko-socijalnog vijeća raspravljalo se o izrađenoj Analizi stanja poduzetništva Primorsko-goranske županije u 2025. godini. Radi se o dokumentu u kojem su dane informacije o nefinancijskim i financijskim pokazateljima za razdoblje od 2015. do 2024. godine, koji oblikuju opće stanje gospodarstva Primorsko-goranske županije.

Zamjenik Štimac na Otočnom vijeću Vlade RH preuzeo ugovor za ulaganje u Županijsku specijalnu bolnicu Insula

Zamjenik župana Primorsko-goranske županije Toni Štimac sudjelovao je na 1. sjednici Otočnog vijeća Vlade Republike Hrvatske, održanoj u Postirama na otoku Braču, na kojoj su uručeni ugovori za projekte usmjerene na razvoj hrvatskih otoka i unaprjeđenje kvalitete života otočana.

Župan Lukanović s predstavnicima HEP-a obišao gradilišta sunčanih elektrana na Unijama i Cresu

Župan Ivica Lukanović obišao je s predstavnicima Hrvatske elektroprivrede gradilišta sunčanih elektrana na otoku Unije i u Orlecu na Cresu, projekte koji predstavljaju važan korak prema većoj energetskoj samodostatnosti i održivijem razvoju kvarnerskih otoka.

Započinju radovi na izgradnji Područne škole u Marinićima

Dionici na izgradnji Područne škole u Marinićima u Općini Viškovo dana 21. svibnja 2026. godine uvedeni su u posao čime su stvoreni preduvjeti za početak radova na izgradnji objekta.