Savezu sportske rekreacije i Matici umirovljenika vrijedna priznanja

Skupština 24.04.2023 Sport

Sa svečane skupštine Hrvatskog saveza sportske rekreacije “Sport za sve” održanoj u sklopu Dana sportske rekreacije Hrvatske, predstavnici Primorsko – goranske županije su se vratili kući s lijepim priznanjima koja su potvrda kvalitetnog rada i velikog truda ljudi koji su dali sve od sebe da sportska rekreacija na ovim prostorima bilježi veliki procvat.

Savez sportske rekreacije “Sport za sve” Primorsko – goranske županije je primio godišnju nagradu “Mirko Relac”, medalju za razvoj sportske rekreacije u 2022.godini, a koju dodjeljuju Hrvatski savez sportske rekreacije “Sport za sve” i Hrvatski olimpijski odbor. Nagradu su primili Mladen Pokrajčić, predsjednik, Davorin Klobučar, dopredsjednik Saveza te Dalibor Korenić, tajnik SSR “Sport za sve”.

Hrvatski olimpijski odbor i Hrvatski savez sportske rekreacije “Sport za sve” posebnu su plaketu dodijelili Matici umirovljenika grada Rijeke, za uspješno provedena sportsko – rekreacijska natjecanja i aktivnosti “Igre za sve” na lokalnoj razini u 2022.g. Plaketa je to za postignute rezultata u organizaciji i provedbi programa za osobe treće životne dobi “Dan sportske rekreacije Hrvatske”. Nagradu je u ime dobitnika primio predsjednik Matice Emil Baumgartner.

Kako je napomenuo jedan od nagrađenih Dalibor Korenić, priznanja su potvrda da se trud isplati i da sportska rekreacija u Hrvatskoj živi punim plućima, ali su i poticaj da se nastavi s radom i promicanjem zdravog života te aktivnosti koje se dostupne svima, bez obzira na dob, spol i mjesto boravka. A živjeti zdravo i biti zdrav velike su blagodati.

FOTO: SSR “Sport za sve” PGŽ

Zajedno pod jedrima: Predstavljen program 27. Fiumanke

U novom Kulturno-turističkom posjetiteljskom centru projekta „Povežimo se baštinom“ na riječkom Korzu predstavljen je program 27. Fiumanke, jedne od najprepoznatljivijih jedriličarskih i nautičkih manifestacija u Hrvatskoj koja će i ove godine okupiti brojne zaljubljenike u more, jedrenje i Rijeku.

Riječki paraboćari dobili vrijednu opremu

Parasportskom Boccia klubu Rijeka pristigla su dva posebna i vrijedna pomagala, specijalizirane boccia rampe koje će osobama s invaliditetom omogućiti potpuno ravnopravno sudjelovanje u natjecanjima. Sredstva za ovu kapitalnu opremu osigurana su kroz Program javnih potreba u sportu Primorsko-goranske županije za 2025. godinu.

Preko 4.000 posjetitelja na Platku: Održan Međunarodni olimpijski dan i 1. Olimpijada umirovljenika

Platak je u nedjelju bio središtem tradicionalnog sportsko rekreacijskog spektakla Međunarodnog olimpijskog dana koji se organizirao povodom obilježavanja Međunarodnog olimpijskog dana, a ove se godine u njegovom sklopu održala i 1. Olimpijada umirovljenika. Na omiljenom izletištu okupilo se preko 4 000 rekreativaca koji su se uključili u brojne atraktivne aktivnosti za sve generacije.

Platak obilježava Međunarodni olimpijski dan uz bogat sportsko-rekreativni program

U nedjelju, 7. lipnja 2026. godine, na Platku će se održati Međunarodni olimpijski dan, cjelodnevna manifestacija koja će okupiti sportaše, rekreativce, djecu, mlade, umirovljenike i sve ljubitelje aktivnog načina života. Događanje je dio projekta Primorsko-goranske županije Europske regije sporta 2026., koja se provodi pod sloganom „Začini život sportom“.