U Lokvama proslavljena 80. obljetnica oslobođenja Gorskoga kotara
Svečanom akademijom u Društveno-kulturnom centru “Žaba” u Lokvama obilježeno je 80 godina od oslobođenja Gorskoga kotara od fašizma. Na akademiji, u organizaciji Općine Lokve, UABA Lokve i SABA PGŽ, okupljenima su u ime domaćina obratili načelnik Toni Štimac, predsjednica Udruge UABA Općine Lokve Kristina Žagar i predsjednik Saveza antifašističkih boraca i antifašista PGŽ Dinko Tamarut.
Župan Zlatko Komadina i pročelnica UO za poslove Župana i Županijske skupštine Ermina Duraj svojom nazočnošću odali su počast sudionicima i stradalima, a u obraćanju na akademiji župan je čestitajući obljetnicu oslobođenja rekao kako povijest i povijesne istine ne smijemo zaboraviti. Naglasio je žrtvu koju su ponijeli stanovnici Gorskoga kotara i Primorsko-goranske županije te naglasio kako se u našoj županiji nisu rušili antifašistički spomenici i kako se u ovom kraju redovito obilježavaju važne obljetnica.
Uoči akademije, delegacije PGŽ, Općine Lokve i antifašističkih udruga položile su vijence i zapalile svijeće u spomen na sve poginule antifašiste.























Obilježen Dan Grada i Župe Delnice
Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Delnica u Radničkom domu obilježeni su Dan grada Delnica i Dan župe sv. Ivana Krstitelja. U ime Primorsko-goranske županije svečanosti su prisustvovali župan Ivica Lukanović i predsjednik Županijske skupštine Marko Bioras Mandić.
Općina Baška proslavila svoj dan
Svečanom sjednicom Općinskog vijeća Baška je proslavila današnji blagdan Ivanja i Dan općine Baška te ovom prilikom nagradila zaslužne mještane koji su se svojim radom i doprinosom zajednici istaknuli u proteklih 12 mjeseci.
Čestitka povodom Dana antifašističke borbe
Svim stanovnicima Republike Hrvatske i Primorsko-goranske županije čestitamo Dan antifašističke borbe.
Grad Rijeka proslavio svoj dan: Župan Lukanović poručio da jaka Rijeka znači jaču Županiju i jaču Hrvatsku
Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Rijeke, održanom u prostoru Exportdrva na Delti, obilježen je Dan Grada i blagdan sv. Vida, nebeskog zaštitnika grada. Sjednica je okupila predstavnike državne, regionalne i lokalne razine, vjerske zajednice, dobitnike javnih priznanja i brojne uzvanike.