U Lokvama proslavljena 80. obljetnica oslobođenja Gorskoga kotara

Manifestacija 06.05.2025 Odnosi s javnošću i protokol

Svečanom akademijom u Društveno-kulturnom centru “Žaba” u Lokvama obilježeno je 80 godina od oslobođenja Gorskoga kotara od fašizma. Na akademiji, u organizaciji Općine Lokve, UABA Lokve i SABA PGŽ, okupljenima su u ime domaćina obratili načelnik Toni Štimac, predsjednica Udruge UABA Općine Lokve Kristina Žagar i predsjednik Saveza antifašističkih boraca i antifašista PGŽ Dinko Tamarut.

Župan Zlatko Komadina i pročelnica UO za poslove Župana i Županijske skupštine Ermina Duraj svojom nazočnošću odali su počast sudionicima i stradalima, a u obraćanju na akademiji župan je čestitajući obljetnicu oslobođenja rekao kako povijest i povijesne istine ne smijemo zaboraviti. Naglasio je žrtvu koju su ponijeli stanovnici Gorskoga kotara i Primorsko-goranske županije te naglasio kako se u našoj županiji nisu rušili antifašistički spomenici i kako se u ovom kraju redovito obilježavaju važne obljetnica.

Uoči akademije, delegacije PGŽ, Općine Lokve i antifašističkih udruga položile su vijence i zapalile svijeće u spomen na sve poginule antifašiste.

Obilježen Dan Grada i Župe Delnice

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Delnica u Radničkom domu obilježeni su Dan grada Delnica i Dan župe sv. Ivana Krstitelja. U ime Primorsko-goranske županije svečanosti su prisustvovali župan Ivica Lukanović i predsjednik Županijske skupštine Marko Bioras Mandić.

Općina Baška proslavila svoj dan

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća Baška je proslavila današnji blagdan Ivanja i Dan općine Baška te ovom prilikom nagradila zaslužne mještane koji su se svojim radom i doprinosom zajednici istaknuli u proteklih 12 mjeseci.

Čestitka povodom Dana antifašističke borbe

Svim stanovnicima Republike Hrvatske i Primorsko-goranske županije čestitamo Dan antifašističke borbe.

Grad Rijeka proslavio svoj dan: Župan Lukanović poručio da jaka Rijeka znači jaču Županiju i jaču Hrvatsku

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Rijeke, održanom u prostoru Exportdrva na Delti, obilježen je Dan Grada i blagdan sv. Vida, nebeskog zaštitnika grada. Sjednica je okupila predstavnike državne, regionalne i lokalne razine, vjerske zajednice, dobitnike javnih priznanja i brojne uzvanike.