U Opatiji održano tradicionalno okupljanje ravnatelja srednjih škola i učeničkih domova PGŽ
U prostorijama Ugostiteljske škole Opatija održan je godišnji sastanak ravnatelja srednjih škola i učeničkih domova Primorsko-goranske županije, koji Upravni odjel za odgoj i obrazovanje tradicionalno organizira s ciljem usklađivanja aktivnosti i razmjene iskustava u području srednjoškolskog obrazovanja.
Na sastanku se raspravljalo o ključnim temama za rad škola i domova, među kojima su državna matura, upisi u srednje škole, razvoj i uvođenje novih programa, opremanje škola te investicijska ulaganja i planovi za iduće razdoblje. Razgovaralo se i o izazovima svakodnevnog rada s mladima te o ulozi škole u stvaranju sigurnog i poticajnog okruženja za učenje i odrastanje.
Sastanku je prisustvovao župan Ivica Lukanović, koji se ravnateljima obratio prvi put u ovoj ulozi te pohvalio Ugostiteljsku školu Opatija kao primjer kvalitetno opremljenog prostora za rad i učenje, uz čestitke ravnateljici i voditeljici Regionalnog centra kompetentnosti na razini na koju je škola dovedena.
„Drago mi je da se susrećemo upravo u ovoj školi koja ostavlja odličan dojam. Čestitam ravnateljici i pročelnici na projektu Regionalnog centra kompetentnosti – u ovakvom je ambijentu zaista lijepo podučavati mlade ljude i pripremati ih za život“, rekao je župan Lukanović.
U nastavku obraćanja župan je naglasio kako kao roditelj dvoje srednjoškolaca još jasnije razumije odgovornost ravnatelja i nastavnika, posebno u vremenu kada su mladi izloženi brojnim izazovima i pritiscima okruženja.
„Nije lako inspirirati mlade u današnjem okruženju, ali vjerujem da ćete vi, kao čelni ljudi u školama, zajedno s nama u Županiji pronaći put – izmamiti osmijeh na dječja lica i pripremiti ih za život onako kako želimo i svojoj djeci“, poručio je župan, istaknuvši da će Županija i Upravni odjel za odgoj i obrazovanje biti partner školama u rješavanju pitanja i izazova koji dolaze.
Godišnji sastanak ravnatelja prilika je da se kroz otvoren razgovor i zajedničko planiranje dodatno ojača suradnja između Županije i škola, uz zajednički cilj – kvalitetno, dostupno i suvremeno srednjoškolsko obrazovanje u Primorsko-goranskoj županiji.








Župan Ivica Lukanović primio najuspešnije učenike i mentore: “Izvrsnošću gurate cijelo društvo naprijed”
U Aula Magni Rektorata Sveučilišta u Rijeci održan je svečani prijem za učenike i mentore osnovnih i srednjih škola koji su u školskoj godini 2025./2026. osvojili prva mjesta na državnim natjecanjima i smotrama.
Zamjenik župana Robert Matić na Danu Srednje škole „Hrvatski kralj Zvonimir“: „Obrazovanje je najmoćnije oružje za bolju budućnost“
Zamjenik župana Robert Matić prisustvovao je svečanom obilježavanju Dana Srednje škole „Hrvatski kralj Zvonimir“ u Krku. Tom prigodom, u ime Primorje-goranske županije i župana Ivice Lukanovića, uputio je čestitke svim učenicima, nastavnicima i djelatnicima škole, istaknuvši važnost ove obrazovne ustanove za cijeli otok Krk, ali i cijelu Županiju.
Škola, ljudi i projekti: Župan Lukanović u radnom posjetu čabarskom kraju
Župan Ivica Lukanović boravio je sa suradnicima na području Grada Čabra, gdje je sudjelovao na svečanosti obilježavanja 220. obljetnice otvaranja Pučke škole i 65. obljetnice Srednje škole „Vladimir Nazor“ Čabar. Tijekom dana posjetio je i Gradsko društvo Crvenog križa Čabar, OPG Pintar mladog stočara Željka Malnara, tzv. Minimundus u Gerovu te bivši hotel Snježnik, koji je Županija kupila s namjerom prenamjene u dom za starije osobe.
Velika obljetnica u Novom Vinodolskom: OŠ Ivana Mažuranića proslavila 240 godina rada
Osnovna škola Ivana Mažuranića svečanim je programom u Domu kulture proslavila veliku 240. obljetnicu djelovanja. Škola danas broji 244 učenika u 17 razrednih odjela, 47 polaznika glazbene škole te zapošljava 55 djelatnika, a prepoznatljiva je po njegovanju čakavske besede i lokalnih narodnih običaja.