U PGŽ 12 novooboljelih
Prema podacima Nastavnog Zavoda za javno zdravstvo PGŽ danas je 12 novooboljelih, 22 osobe su ozdravile, dok ukupan broj aktivnih slučajeva COVID-19 bolesti na području PGŽ iznosi 178.
Tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski je obrađeno 395 uzoraka brisova od kojih je udio pozitivnih 3.0%.
Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti je danas veći od jučerašnjeg za jednog pacijenta i iznosi 19. Na respiratoru se nalaze 2 pacijenta, jednaki broj kao jučer.
Ni tijekom jučerašnjeg dana u KBC-u nije bilo preminulih osoba od COVID-19 bolesti.

Čestitamo Dan civilne zaštite!
Povodom svečanog obilježavanja Dana civilne zaštite, 1. ožujka, upućujemo iskrenu zahvalnost svim pripadnicima civilne zaštite Primorsko-goranske županije na njihovoj predanosti, hrabrosti i nesebičnom radu.
Nabavljeno navalno vozilo za DVD Prezid
Predstavnicima DVD Prezid uručeni su ključevi navalnog vozila MAN vrijednog 75 tisuća eura. Nabavu vozila sufinancirali su Primorsko-goranska županija, Grad Čabar i Vatrogasna zajednica PGŽ.
Sjednica Stožera civilne zaštite PGŽ u Gerovu
U prostorijama Dobrovoljnog vatrogasnog društva Gerovo u Gerovu ,održana je sjednica Stožera civilne zaštite Primorsko –goranske županije. Na sjednici se je raspravljalo o stanju sustava civilne zaštite na području PGŽ u 2025. godini, prijedlogu Plana razvoja sustava civilne zaštite na području PGŽ za 2026. godinu, planiranim aktivnostima sastavnica sustava civilne zaštite PGŽ u 2026. godini te Programu aktivnosti u provedbi posebnih mjera zaštite od požara.
Dan europskog broja 112 obilježen edukacijom najmlađih kako reagirati u izvanrednim situacijama
Cjelodnevnim edukativno-zabavnim programom za kastavske osnovnoškolce, Područni ured civilne zaštite Rijeka s predstavnicima interventnih službi sustava zaštite i spašavanja obilježio je Dan europskog broja 112.