Covid

Od 593 testiranih u PGŽ, 52 osobe pozitivne na koronavirus

Info za medije 17.01.2021 Civilna zaštita

Prema podacima epidemiološke službe Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ na području Županije 52 su nova slučaja zaraze koronavirusom, a ozdravilo je 70 osoba. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 593 uzoraka, a udio pozitivnih osoba unutar tog broja i dalje je relativno nizak i iznosi 8,8 posto. Broj aktivnih Covid 19 slučajeva trenutno iznosi 883 što je za 18 osoba manje nego jučer.

U KBC-u Rijeka na bolničkom liječenju nalaze se 73 osobe od kojih je pet na respiratoru. Dobra je vijest da drugi dan zredom nije bilo preminulih Covid pacijenata.

COVID stanje 16.01.2021.

Vatrogasci iz Hrvatske i svijeta na savjetovanju u Primorsko-goranskoj županiji

Na Građevinskom fakultetu u Rijeci održano je 5. savjetovanje vatrogasaca u organizaciji Vatrogasne zajednice Primorsko-goranske županije, Javne vatrogasne postrojbe Grada Rijeke, Gradske vatrogasne zajednice Rijeka i Građevinskog fakulteta u Rijeci.

Novi vatrogasni kamion za DVD Cres – nastavak županijskog projekta jačanja protupožarne zaštite

Na svečanosti održanoj u Cresu, zamjenik župana Primorsko-goranske županije Toni Štimac uručio je ključeve novog vatrogasnog vozila predsjedniku Dobrovoljnog vatrogasnog društva Cres Damiru Kučiću, čime je nastavljen veliki županijski projekt opremanja vatrogasnih postrojbi na području Primorsko-goranske županije.

Održana vježba operativnih snaga sustava civilne zaštite Primorsko – goranske županije „Odgovor sustava civilne zaštite na posljedice potresa“

U Centru za obuku interventnih službi u Šapjanama održana je vježba operativnih snaga sustava civilne zaštite Primorsko- goranske županije. Na terenskoj vježbi prikazana je simulacija razornog potresa intenziteta 5.6 po Richteru sa epicentrom u Šapjanama koji je prouzročio značajna oštećenja u sjevernom dijelu Općine Matulji.

Svečana primopredaja novih vatrogasnih za JVP Krk- zajedničkim snagama do sigurnijeg otoka

U Njivicama je danas održana primopredaja 3 vatrogasna vozila namijenjena Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Njivice , Javnoj vatrogasnoj postrojbi Grada Krka i Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Dobrinj. Novi vozni park, 2 autocisterne i jedno kombinirano interventno vozilo ukupne vrijednosti 672.625 eura povećat će operativnost dobrovoljnom vatrogasnom društvu Njivice i cijelom otoku.