covid

U PGŽ epidemiološka situacija i dalje stabilna

Info za medije 02.07.2021 Zdravstvo

Danas je u PGŽ 10 novooboljelih te 5 ozdravljenih osoba, dok broj aktivnih slučajeva COVID-19 bolesti na području Županije iznosi 108.
Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 344 uzoraka, a udio pozitivnih je i dalje niskih 2,9%.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a, četiri su hospitalizirana pacijenta koje se liječe od COVID-19 bolesti, a dvoje je na respiratoru. Udio hospitaliziranih osoba od COVID-19 bolesti unutar ukupnog broja aktivnih slučajeva u PGŽ-u je stabilan, jednak jučerašnjem te iznosi 3,7%.

Među oboljelima nema osoba starijih od 65 godina, pripadaju skupinama mlađeg i radno aktivnog stanovništva.

COVID stanje 1.7.2021.

Veliki jubilej riječke Udruge NADA: 30 godina rada okrunjeno posebnim priznanjem PGŽ-a

Svečana akademija povodom velike, 30. obljetnice kontinuiranog rada i djelovanja Udruge žena operiranih dojki NADA Rijeka održat će se 17. lipnja na Botelu Marina u Rijeci, najavljeno je danas na konferenciji za novinare u sjedištu Primorsko-goranske županije na kojoj je istaknuta njezina iznimna važnost za cijelu zajednicu.

MOVE Week spojio djecu i umirovljenike kroz igre naših nona i nonića

U riječkom parku Mlaka danas je održano središnje događanje MOVE Weeka 2026., najveće europske kampanje promicanja tjelesne aktivnosti i zdravih životnih navika, koje je okupilo djecu i starije generacije u zajedničkom sportskom i rekreativnom druženju.

Korzo u znaku plavih irisa: Edukacijom i podrškom protiv raka debelog crijeva

Liga protiv raka PGŽ i ove godine obilježila je Dan plavih irisa u suradnji s udrugom ILCO i Nastavnim zavodom za javno zdravstvo PGŽ te uz pomoć volontera KBC-a, Doma zdravlja PGŽ i Crvenog križa, diljem PGŽ-a, a javne akcije održane sz u Rijeci, Matuljima, Kraljevici, Kastvu te Delnicama.

Župan Lukanović u radnom posjetu Gorskom kotaru: Poljoprivreda, zdravstvo i školska infrastruktura prioriteti Županije

Župan Ivica Lukanović boravio je sa zamjenikom župana Tonijem Štimcem u radnom posjetu Gorskom kotaru, tijekom kojeg su održani sastanci u Begovom Razdolju i Brod Moravicama te su posjećeni radovi na novoj školskoj sportskoj dvorani u Moravicama. Posjet je zaključen u Vrbovskom na svečanosti obilježavanja 240 godina školstva i Dana Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića.