U Rizvanuši odana počast Velebitskim junacima
Na spomen obilježju “Velebitskim Junacima” u Rizvanuši odana je počast poginulim pripadnicima Specijalne Policije, poginulim u Domovinskom ratu na Velebitu. U ime Primorsko-goranske županije svečanosti je prisustvovao pročelnik Ureda županije Goran Petrc.
U ljeto 1992. godine Specijalna policija Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske počela je zauzimati bitne vojnostrateške položaje na Velebitu radi formiranja svojih baza na tim položajima. U akciji Poskok 1 i poslije u akciji Poskok 2 obuhvaćena je linija obrane južnog Velebita na potezu Rizvanuša-Visočica-Struge-Ivine vodice-Vlaški grad-Dušice-Libinje-Bukva u ukupnoj dužini od preko 120 kilometara, čime je zapriječen prolaz neprijatelja prema Zadru i Karlobagu i na taj način onemogućeno ostvarivanje velikosrpske ideje o granicama Virovitica – Karlovac – Karlobag.
Na tom putu živote je izgubilo 26 pripadnika Specijalne jedinice policije. Riječi molitve za poginule specijalce izrekao je policijski kapelan Kapelanije Svetog Vida don Pavao Mokri.
Čestitka povodom Dana antifašističke borbe
Svim stanovnicima Republike Hrvatske i Primorsko-goranske županije čestitamo Dan antifašističke borbe.
Grad Rijeka proslavio svoj dan: Župan Lukanović poručio da jaka Rijeka znači jaču Županiju i jaču Hrvatsku
Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Rijeke, održanom u prostoru Exportdrva na Delti, obilježen je Dan Grada i blagdan sv. Vida, nebeskog zaštitnika grada. Sjednica je okupila predstavnike državne, regionalne i lokalne razine, vjerske zajednice, dobitnike javnih priznanja i brojne uzvanike.
Čestitka povodom Dana Grada Rijeke i blagdana sv. Vida
Svim Riječankama i Riječanima čestitamo Dan Grada i blagdan svetog Vida.
Župan Lukanović u Fužinama: Gorski kotar ne treba promatrati kao prostor kojem se pomaže, nego kao prostor kojem treba vratiti ono što daje
Svečanom sjednicom Općinskog vijeća obilježen je Dan Općine Fužine, uz prigodan program, dodjelu općinskih priznanja i poruke usmjerene prema daljnjem razvoju Fužina i cijelog Gorskog kotara. Svečanosti je prisustvovao župan Primorsko-goranske županije Ivica Lukanović, koji je u svom obraćanju posebno naglasio važnost Gorskog kotara kao prostora iznimne prirodne vrijednosti, ali i prostora koji se suočava s ozbiljnim demografskim i razvojnim izazovima.