Župan Komadina sastao se s predstavnicima SABA-a PGŽ

Info za medije 13.12.2022 Odnosi s javnošću i protokol

U sjedištu Primorsko-goranske županije župan Zlatko Komadina sa suradnicima, pročelnikom Ureda županije Goranom Petrcom i pročelnicom UO za odgoj i obrazovanje Editom Stilin, održao je sastanak s predstavnicima Saveza antifašističkih boraca i antifašista PGŽ predvođenih predsjednikom Dinko Tamarutom.

Na sastanku je bilo riječi o radu Saveza, kao i planovima i aktivnostima za narednu godinu. Predsjednik Tamarut podsjetio je da Savez koordinira radom 18 udruga antifašističkih boraca i antifašista na području županije. Govoreći o aktivnostima, rekao je kako se većina njih, unatoč epidemiji koronavirusa, uspjela ostvariti.

Zahvalio je na suradnji i pomoći Primorsko-goranskoj županiji te istaknuo kako su u narednoj godini obilježava 80 godina od osnutka 13. primorsko-goranske devizije, Rujanskih odluka kao i zatvaranja logora Kampor. Osvrnuo se i na projekt “Škola mira – Putovima mira” u sklopu kojeg se provodi natječaj za osnovnoškolce i srednjoškolce „Domovina se brani ljepotom“.

Župan Zlatko Komadina kazao je kako je PGŽ najantifašističkija županija u Hrvatskoj, istaknuvši sustavnu brigu o aktivnostima SABA i UABA, kao i njegovanju spomeničke baštine među kojoj su obnovljeni spomenici u Podhumu, Mrkoplju, Kamporu te Muzej u Lipi.

Uz predsjednika Dinka Tamaruta, sastanku su prisustvovali i članovi predsjedništva SABA Vilim Malnar, Darko Fanuko i Zdenka Vukelić.

Obilježen Dan Grada i Župe Delnice

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Delnica u Radničkom domu obilježeni su Dan grada Delnica i Dan župe sv. Ivana Krstitelja. U ime Primorsko-goranske županije svečanosti su prisustvovali župan Ivica Lukanović i predsjednik Županijske skupštine Marko Bioras Mandić.

Općina Baška proslavila svoj dan

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća Baška je proslavila današnji blagdan Ivanja i Dan općine Baška te ovom prilikom nagradila zaslužne mještane koji su se svojim radom i doprinosom zajednici istaknuli u proteklih 12 mjeseci.

Čestitka povodom Dana antifašističke borbe

Svim stanovnicima Republike Hrvatske i Primorsko-goranske županije čestitamo Dan antifašističke borbe.

Grad Rijeka proslavio svoj dan: Župan Lukanović poručio da jaka Rijeka znači jaču Županiju i jaču Hrvatsku

Svečanom sjednicom Gradskog vijeća Grada Rijeke, održanom u prostoru Exportdrva na Delti, obilježen je Dan Grada i blagdan sv. Vida, nebeskog zaštitnika grada. Sjednica je okupila predstavnike državne, regionalne i lokalne razine, vjerske zajednice, dobitnike javnih priznanja i brojne uzvanike.