Župan otvorio 50. Miću marunadu u Dobreću

Manifestacija 18.10.2025 Odnosi s javnošću i protokol

Miris pečenih maruna, limena glazba, dječje pjesme i recitacije obilježili početak drugog vikenda ove jesenska tradicionalne manifestacije pod Učkom.

Uz obilje maruna koji je ove godine dobro rodio te proizvode OPG-ova, a u nazočnosti gradonačelnika Opatije Fernanda Kirigina i načelnika Lovrana Bojana Simonića te domaćina iz Dobreća pod vodstvom organizatorice i predsjednice Mjesnog odbora Dobreć Lorene Bašan.

Tom prilikom Župan Ivica Lukanović pozdravio je sve okupljene, zahvalio se na časti da otvori ovu jubilarnu Marunadu te pohvalio akciju “Očuvanje šume maruni i da je već ovo leto marun jako lepo i kvalitetno rodil. To je znak kad se potrudimo da možemo neke stvari i te kako očuvat’ za pustit’ ovoj našoj dečini.”

Naglašena zahvalnost djeci, roditeljima, nonićima i nonama te nastavnicima i odgajateljima koji tradiciju prenose na djecu što je zalog da će se tradicija nastaviti i u budućnosti.

Na pozornici uz duhovitog voditelja Dražena Turinu Šajetu nastupila su djece iz vrtića i osnovnih škola pod nazivom “Naša deca za 50. Marunadu”. Slijedila je dječja predstava „Velika priča o maloj Milici“ Teatra Cirkus Punkt te igre u šumi maruna pod nazivom „Medo Edo Igrarijeeee“.

U popodnevnim satima nastupa Grupa Anelidi iz Pule, a večer donosi glazbu DJ Vedran, dok od 20:00 pa sve do 1:30 trajat će veliki koncertni spektakl: nastupaju Cukar & Caffe Band, te poznati istarski glazbenici Alen Vitasović i Šajeta, koji će svojim hitovima rasplesati cijeli Dobreć.

Sutra, u nedjelju nastupit će Škola harmonike i orkestar “Niko Poles”, čiji će učenici i glazbenici pokazati svoj talent i ljubav prema tradicijskoj glazbi.

Popodne donosi dalmatinski ugođaj uz nastup Klape Nevera, dok će manifestaciju zatvoriti Grupa Trio Asi.
Paralelno, uz Dobreć, razne radionice, tradicijske i edukativne aktivnosti se danas održavaju i u Lovranu.

Svečano obilježen Dan Karlovačke županije

Povodom Dana Karlovačke županije, u Gradskom kazalištu Zorin dom održana je svečana sjednica Županijske skupštine na kojoj su dodijeljena javna priznanja zaslužnim pojedincima i udrugama. Sjednici je nazočio i Marko Boras Mandić, predsjednik Županijske skupštine Primorsko-goranske županije, pridruživši se brojnim uzvanicima u obilježavanju ovog važnog dana.

Lovran proslavio dan Općine

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća obilježen je Dan Općine Lovran i blagdan svetog Jurja. Sjednici su prisustvovali brojni gosti, a u ime Primorsko-goranske županije okupljene je pozdravio zamjenik župana Robert Matić.

Župan Lukanović na EU Forumu u Opatiji: Inovacije traže jaču povezanost gospodarstva, znanosti i javne uprave

U Opatiji je održan EU Forum „Innovations and Security in the Maritime Future“, međunarodno okupljanje koje je okupilo predstavnike institucija, znanstvenike, gospodarstvenike i sigurnosne stručnjake s ciljem rasprave o budućnosti europskog pomorskog sektora u kontekstu tehnoloških promjena, održivosti i sigurnosnih izazova.

Održana 9. sjednica Županijske skupštine: Rekordna sredstva za promet i nove koncesije u fokusu

Prvi ovogodišnji rebalans financijskog plana Županijske uprave za ceste (ŽUC) te niz odluka o upravljanju i dodjeli koncesija na pomorskom dobru bili su u fokusu devete sjednice Županijske skupštine Primorsko-goranske županije, održane danas u dvorani Rektorata Sveučilišta u Rijeci. Predloženim rebalansom ŽUC-a financijski plan ove ustanove za 2026.godinu, ukupna raspoloživa sredstva povećavaju se za čak 14,7 milijuna eura, čime proračun za cestovnu infrastrukturu doseže 30,6 milijuna eura.