Odbori

01.01.2020

Člankom 44. Statuta Primorsko-goranske županije propisano je da Županijska skupština Primorsko-goranske županije ima slijedeća stalna radna tijela:

#Naziv
1.Mandatni odbor
2.Odbor za izbor, imenovanja i dodjelu povelja i priznanja
3.Odbor za statutarno-pravna pitanja
4.Odbor za proračun i financije
5.Odbor za gospodarski razvoj i infrastrukturu
6.Odbor za prostorno uređenje i zaštitu okoliša
7.Odbor za zdravstvo
8.Odbor za socijalnu skrb
9.Odbor za socijalno partnerstvo i civilno društvo
10.Odbor za kulturu
11.Odbor za sport i tehničku kulturu
12.Odbor za odgoj, obrazovanje i školstvo
13.Odbor za znanost i tehnologije
14.Odbor za lokalnu i regionalnu samoupravu
15.Odbor za međunarodnu i regionalnu suradnju
16.Odbor za turizam
17.Odbor za pomorstvo, promet i veze
18.Odbor za pomorsko dobro i morske luke
19.Odbor za ljudska prava i nacionalne manjine

Sastav, broj članova, djelokrug i način rada radnih tijela utvrđuje se Poslovnikom Županijske skupštine.

Na 1. konstituirajućoj sjednici Županijske skupštine održanoj 17. lipnja 2021. izabrani su članovi  odbora:

#Odbor
Mandatni odbor
1.Srđan Srdoč, predsjednik (od 15. srpnja 2021. godine Đurđica Tancabel)
2.Đurđica Tancabel, članica (od 15. srpnja 2021. godine Ivan Jakšić, od 29. rujna 2021. godine Miroslav Hrgovčić)
3.Ivo Zrilić, član (od 15. srpnja 2021. Adelina Kunst)

Na 2. konstituirajućoj sjednici Županijske skupštine održanoj 8. srpnja 2021. godine izabrani su članovi jednog odbora.

#Odbor
Odbor za izbor, imenovanja i dodjelu povelja i priznanja
1.Mario Alempijević, predsjednik
2.Iva Rinčić, potpredsjednica
3.Sanjin Vrkić, član
4.Josip Katalinić, član (od 29. srpnja 2021. godine Marko Mataja Mafrici)
5.Vice Sep, član (od 29. srpnja 2021. godine Davor Zubović)

Na nastavku 2. konstituirajuće sjednice Županijske skupštine održanoj 15. srpnja 2021. godine izabrani su članovi pet odbora.

#Odbor
Odbor za statutarno-pravna pitanja
1.Marina Tomić Pujić, predsjednica
2.Ivana Lakota, potpredsjednica (od 27. siječnja 2022. godine Marko Vukelić)
3.Davor Košmrlj, član
4.Bojan Tomić, član
5.Maura Dorčić, članica
#Odbor
Odbor za proračun i financije
1.Robert Matić, predsjednik
2.Denis Buterin, potpredsjednik
3.Alan Sanković, član
4.Đanino Sučić, član
5.Katarina Benić, članica
#Odbor
Odbor za zdravstvo
1.Leonardo Bressan, predsjednik
2.Stipo Karaula, potpredsjednik
3.Nikola Lazić, član
4.Ivana Ljubičić Bistrović, članica
5.Dean Miculinić, član
#Odbor
Odbor za socijalno partnerstvo i civilno društvo
1.Nasrin El Gharni, predsjednica
2.Renato Sanković, potpredsjednik (od 29. rujna 2021. godine Jelena Androić)
3.Loredana Maras, članica
4.Avelino Baretić, član (od 29. rujna 2021. godine Ana Martinez di Monte)
5.Sanja Tamarut, članica (od 27. siječnja 2022. godine Adelina Kunst)
#Odbor
Odbor za pomorsko dobro i morske luke
1.Zoran Bakalović, predsjednik
2.Walter Volk, potpredsjednik
3.Viktorija Vlahov, članica
4.Igor Posarić, član
5.Andrej Kljun, član

Na 4. sjednici Županijske skupštine održanoj 29. rujna 2021. godine izabrani su članovi 12 odbora.

#Odbor
Odbor za gospodarski razvoj i infrastrukturu
1.Martin Kvaternik, predsjednik
2.Elena Bonas, potpredsjednica
3.Boris Popović, član
4.Branko Juretić, član
5.Irena Bolf članica
#Odbor
Odbor za prostorno uređenje i zaštitu okoliša
1.Orjen Petković, predsjednik
2.Antonija Marković, potpredsjednica
3.Bojan Bilić, član
4.Boris Miklić, član (od 5. svibnja 2022. Josip Ostrogović)
5.Slavko Gauš, član
#Odbor
Odbor za socijalnu skrb
1.Jelena Zorić Domitrović, predsjednica
2.Ana Miletović, potpredsjednica
3.Alan Ujčić, član
4.Eduard Tić, član
5.Avelino Baretić, član
#Odbor
Odbor za kulturu
1.Goran Šajina, predsjednik
2.Aleksandar Valenčić, potpredsjednik
3.Mladen Ivošić, član (od 27. siječnja 2022. godine Marijan Orešković)
4.Aljoša Žeželić, član
5.Branko Zelenika, član
#Odbor
Odbor za sport i tehničku kulturu
1.Siniša Kuharić, predsjednik
2.Mile Rončević, potpredsjednik
3.Andria Kumičić, član
4.Nives Večerina, članica
5.Luka Pajić, član
#Odbor
Odbor za odgoj, obrazovanje i školstvo
1.Vice Sep, predsjednik
2.Tamara Brusić Jurić, potpredsjednica
3.Davorka Vukelić, članica
4.Iva Davorija, članica (od 14.srpnja 2022. Hana Paleka)
5.Josip Gabrić, član
#Odbor
Odbor za znanost i tehnologije
1.Davor Širola, predsjednik
2.Silvija Crnić, potpredsjednica
3.Dunja Siuc Valković, članica
4.Alen Jakoplić, član
5.Ljubica Stojanović, članica
#Odbor
Odbor za lokalnu i regionalnu samoupravu
1.Damir Popov, predsjednik
2.Anđelko Florijan, potpredsjednik
3.Marko Hrstić, član
4.Sandro Ladavac, član
5.Željka Matković, članica (od 27. siječnja 2022. godine Ivan Bogdanić)
#Odbor
Odbor za turizam
1.Nedjeljko Pinezić, predsjednik
2.Norbert Mavrinac, potpredsjednik
3.Mirko Bulić, član
4.Marina Hrebak, članica
5.Gabrijela Gorjanac Kapša, članica
#Odbor
Odbor za pomorstvo, promet i veze
1.Josip Ostrogović, predsjednik (od 5. svibnja 2022. Boris Miklić)
2.Marin Barać, potpredsjednik
3.Jakov Karmelić, član
4.Boris Barbalić, član
5.Jadranka Horvat, članica
#Odbor
Odbor za međunarodnu i regionalnu suradnju
1.Danijel Celcer, predsjednik
2.Josip Ukalović, potpredsjednik
3.Davor Willheim, član
4.Marijan Bačić, član
5.Dejan Ljubiša, član
#Odbor
Odbor za ljudska prava i nacionalne manjine
1.Vesna Blanuša, predsjednica
2.Alen Fućak, potpredsjednik
3.Sanjin Juričić, član
4.Jasna Granić Ranić, članica
5.Dražen Mikulić, član

Vaši podaci
Ime
Prezime
E-mail adresa
Poruka
Prihvaćam Uvjete korištenja.