Odbori

01.01.2020

Člankom 44. Statuta Primorsko-goranske županije propisano je da Županijska skupština Primorsko-goranske županije ima slijedeća stalna radna tijela:

Mandatni odbor
Odbor za izbor, imenovanja i dodjelu povelja i priznanja, 
Odbor za statutarno-pravna pitanja, 
Odbor za proračun i financije 
Odbor za gospodarski razvoj i infrastrukturu 
Odbor za prostorno uređenje i zaštitu okoliša 
Odbor za zdravstvo 
Odbor za socijalnu skrb 
Odbor za socijalno partnerstvo i civilno društvo 
Odbor za kulturu 
Odbor za sport i tehničku kulturu 
Odbor za odgoj, obrazovanje i školstvo 
Odbor za znanost i tehnologije 
Odbor za lokalnu i regionalnu samoupravu 
Odbor za međunarodnu i regionalnu suradnju 
Odbor za turizam 
Odbor za pomorstvo, promet i veze 
Odbor za pomorsko dobro i morske luke 
Odbor za ljudska prava i nacionalne manjine 

Sastav, broj članova, djelokrug i način rada radnih tijela utvrđuje se Poslovnikom Županijske skupštine.

Na 1. konstituirajućoj sjednici Županijske skupštine održanoj 19. lipnja 2017. izabrani su članovi 2 odbora: 

Mandatni odbor:
Srđan Srdoč, predsjednik
Đurđica Tancabel, članica
Čedomir Dundović, član 

Odbor za izbor, imenovanja i dodjelu povelja i priznanja:
Loris Rak, predsjednik 
Davor Zubović, potpredsjednik 
Željko Lambaša, član (od 22. veljače 2018. godine Gabrijela Gorjanac Kapša, od 13. prosinca 2018. godine opet Željko Lambaša)
Dinko Beaković, član (od 21. rujna 2017. godine Lovorko Gržac)
Nerea Pulić, članica (od 1. kolovoza 2020. godine Igor Posarić)

Na 2. konstituirajućoj sjednici Županijske skupštine održanoj 13. srpnja 2017. godine izabrani su članovi jednog odbora.

Odbor za statutarno-pravna pitanja:
Petar Petrinić, predsjednik 
Iva Vrkić, potpredsjednica
Davor Košmrlj, član 
Petra Mandić, članica 
Marko Spes, član (od 26. travnja 2018. godine Bojan Tomić)

Na 3. sjednici Županijske skupštine održanoj 20. srpnja 2017. izabrani su članovi 5 odbora:

Odbor za proračun i financije:  
Vesna Buterin, predsjednica
Ante Županić, potpredsjednik 
Jagoda Ugrin, članica 
Tatjana Luksetić,  članica 
Sanja Beljan Brkić, članica 

Odbor za zdravstvo: 
Mladen Prenc, predsjednik 
Avelino Baretić, potpredsjednik, (od 21. rujna 2017. g. Grgo Martinović) 
Nikola Lazić,  član 
Neven Čače, član
Rudolf Ljubičić, član

Odbor za sport i tehničku kulturu: 
Dean Caput, predsjednik 
Zoran Miličković, potpredsjednik 
Milena Žitić, članica 
Dejan Ljubiša, član
Marijan Majnarić, član (od 24. rujna 2020. godine Siniša Kuharić)

Odbor za pomorstvo, promet i veze: 
Hrvoje Burić, predsjednik
Goran Rački, potpredsjednik 
Marin Barać, član 
Jadranka Horvat, članica
Anto Zovko, član 

Odbor za pomorsko dobro i morske luke: 
Norbert Mavrinac, predsjednik
Bojan Hodap, potpredsjednik
Marko Vukelić, član
Damir Pilepić, član 
Bojan Kreso, član 

Na 5. sjednici Županijske skupštine održanoj 21. rujna 2017. izabrani su članovi 11 odbora:

Odbor za gospodarski razvoj i infrastrukturu: 
Edvard Badurina,  predsjednik (od 30. svibnja Robert Marčelja)
Nenad Marinac,  potpredsjednik
Branko Grašo,  član
Ante Periš, član ( od 27. rujna 2018. godine Damir Dumančić)
Martin Kvaternik, član

Odbor za prostorno uređenje i zaštitu okoliša:
Sonja Polonijo, predsjednica
Dario Konta, potpredsjednik
Nataša Miljak, članica (od 17. svibnja 2018. godine Emin Mašinović)
Manda Tadej, članica
Anet Trope, članica

Odbor za socijalnu skrb:
Avelino Baretić, predsjednik
Gordana Saršon, potpredsjednica
Radoslav Medica, član
Tatjana Šepić, članica (od 27. rujna 2018. godine Tomislava Zečević Pedić)
Edmond Tić, član

Odbor za socijalno partnerstvo i civilno društvo:
Marko Mataja-Mafrici, predsjednik
Siniša Ferenčić, potpredsjednik
Loren Kolenc, članica
Ljubica Stojanović, članica
Dina Šverko, članica

Odbor za kulturu:
Davor Jurčić, predsjednik
Nives Žauhar, potpredsjednica
Nevenka Česal, članica
Ivica Brusić, član
Ljiljana Bevandić, članica

Odbor za odgoj, obrazovanje i školstvo:
Neda Eleta-Barišić, predsjednica
Marija Crnić-Martinović, potpredsjednica
Antonija Španjol-Faflja, članica (od 20. prosinca 2018. Stanko Vučetić)
Gordana Gerić-Paulić, članica
Vedran Vivoda, član (od 13. prosinca 2018. Andrej Briščik, a od 18. i 25. srpnja 2019. godine opet Vedran Vivoda)

Odbor za znanost i tehnologije:
Čedomir Dundović, predsjednik
Ivan Gržeta, potpredsjednik
Jasna Bićanić, članica
Jadran Rubeša, član
Frane Gabrić, član

Odbor za lokalnu i regionalnu samoupravu:
Dušan Kotur, predsjednik
Goran Šajina, potpredsjednik
Branko Juretić, član
Larisa Mandić, članica
Miran Pendić, član

Odbor za međunarodnu i regionalnu suradnju:
Dino Jardas, predsjednik
Adelina Kunst, potpredsjednica
Viliam Floridan, član (od 29. ožujka 2018. godine Davor Willheim)
Davorin Borščak, član
Goran Mavrinac, član

Odbor za turizam:
Marin Lazarić, predsjednik
Marijan Zubalj, potpredsjednik
Gabrijela Gorjanac Kapša, članica
Lana Babić, članica
Vladimir Šimunić, član

Odbor za ljudska prava i nacionalne manjine:
Milan Eraković, predsjednik
Jasna Granić Ranić, potpredsjednica
Dušan Sekulić, član
Iva Džaja, članica
Robert Cifrek, član

Vaši podaci
Ime
Prezime
E-mail adresa
Poruka
Prihvaćam Uvjete korištenja.