Nova žičara na Platku prošla tehnički pregled

Info za medije 17.10.2023 Infrastruktura

Danas je na Platku uspješno obavljen tehnički pregled nove žičare, jedan od posljednjih administrativnih koraka koji prethode njezinom otvorenju. Platak će u ovu zimsku sezonu krenuti s novom četverosjedežnicom vrijednom približno 4,8 milijuna eura, najvećom investicijom u povijesti skijališta koju je u potpunosti financirala i provodi Primorsko-goranska županija putem Goranskog sportskog centra.

Goranski sportski centar podnio je zahtjev za izdavanje uporabne dozvole za novu žičaru Radeševo 2 i prateće objekte. U tehničkom pregledu sudjelovali su predstavnici investitora, projektanti, nadzorni inženjeri kao i predstavnici svih izvođača radova u procesu gradnje i opremanja te predstavnici javnopravnih tijela.

“Tehnički je prošao. Jedino što moramo dostaviti je izvještaj o dodatno provedenim ispitivanjima elektroinstalacija, panik rasvjete i gromobranske instalacije koja smo odradili. Nakon toga slijedi pregled žičare od strane ovlaštene tvrtke kako bi žičara dobila dozvolu za rad i naravno svečano otvorenje”, rekao je direktor Goranskog sportskog centra Alen Udovič.

Izgradnja četverosjedežnice ugovorena je sa zajednicom ponuditelja Strucon i Bartholet Maschinenbau. Nova žičara Radeševo 2 dugačka je 800 metara, ima 114 stolaca, od kojih je dio opremljen i nosačima za bicikle.

Koordinacija goranskih čelnika i ŽUC-a: predstavljeni aktualni radovi i planovi ulaganja u prometnice Gorskog kotara

Redovito i izvanredno održavanje prometnica te planovi budućih ulaganja bile su glavne teme radnog sastanka koordinacije goranskih čelnika s predstavnicima Županijske uprave za ceste (ŽUC). Sastanku u Skradu prisustvovali su zamjenik župana Toni Štimac te ravnatelj Županijske uprave za ceste Robert Maršanić sa suradnicima.

Otvoren međunarodni skup u Opatiji: Primorsko-goranska županija predvodi europski projekt „Digi-B-Well” vrijedan 2,2 milijuna eura

U opatijskom hotelu Keight danas je započeo dvodnevni međunarodni skup koji je okupio brojne predstavnike javnih tijela iz Hrvatske i inozemstva. Središnji povod okupljanja je pilot-testiranje digitalnog alata u sklopu europskog projekta „Digi-B-Well”. Projekt je usmjeren na jačanje kapaciteta malih i srednjih poduzeća, javnih tijela i akademske zajednice za digitalizaciju, upravljanje u digitalnom dobu te postizanje digitalne dobrobiti.

Primorsko-goranska županija domaćin međunarodnog događaja projekta Digi-B-Well

Primorsko-goranska županija organizira međunarodni događaj koji se održava u okviru projekta „Digi-B-Well – Jačanje kapaciteta malih i srednjih poduzeća, javnih tijela i akademske zajednice za digitalizaciju, upravljanje u digitalnom dobu i postizanje digitalne dobrobiti”.

Župan Lukanović na EU Forumu u Opatiji: Inovacije traže jaču povezanost gospodarstva, znanosti i javne uprave

U Opatiji je održan EU Forum „Innovations and Security in the Maritime Future“, međunarodno okupljanje koje je okupilo predstavnike institucija, znanstvenike, gospodarstvenike i sigurnosne stručnjake s ciljem rasprave o budućnosti europskog pomorskog sektora u kontekstu tehnoloških promjena, održivosti i sigurnosnih izazova.