Nova žičara na Platku prošla tehnički pregled
Danas je na Platku uspješno obavljen tehnički pregled nove žičare, jedan od posljednjih administrativnih koraka koji prethode njezinom otvorenju. Platak će u ovu zimsku sezonu krenuti s novom četverosjedežnicom vrijednom približno 4,8 milijuna eura, najvećom investicijom u povijesti skijališta koju je u potpunosti financirala i provodi Primorsko-goranska županija putem Goranskog sportskog centra.
Goranski sportski centar podnio je zahtjev za izdavanje uporabne dozvole za novu žičaru Radeševo 2 i prateće objekte. U tehničkom pregledu sudjelovali su predstavnici investitora, projektanti, nadzorni inženjeri kao i predstavnici svih izvođača radova u procesu gradnje i opremanja te predstavnici javnopravnih tijela.
“Tehnički je prošao. Jedino što moramo dostaviti je izvještaj o dodatno provedenim ispitivanjima elektroinstalacija, panik rasvjete i gromobranske instalacije koja smo odradili. Nakon toga slijedi pregled žičare od strane ovlaštene tvrtke kako bi žičara dobila dozvolu za rad i naravno svečano otvorenje”, rekao je direktor Goranskog sportskog centra Alen Udovič.
Izgradnja četverosjedežnice ugovorena je sa zajednicom ponuditelja Strucon i Bartholet Maschinenbau. Nova žičara Radeševo 2 dugačka je 800 metara, ima 114 stolaca, od kojih je dio opremljen i nosačima za bicikle.


Koordinacija goranskih čelnika i ŽUC-a: predstavljeni aktualni radovi i planovi ulaganja u prometnice Gorskog kotara
Redovito i izvanredno održavanje prometnica te planovi budućih ulaganja bile su glavne teme radnog sastanka koordinacije goranskih čelnika s predstavnicima Županijske uprave za ceste (ŽUC). Sastanku u Skradu prisustvovali su zamjenik župana Toni Štimac te ravnatelj Županijske uprave za ceste Robert Maršanić sa suradnicima.
Otvoren međunarodni skup u Opatiji: Primorsko-goranska županija predvodi europski projekt „Digi-B-Well” vrijedan 2,2 milijuna eura
U opatijskom hotelu Keight danas je započeo dvodnevni međunarodni skup koji je okupio brojne predstavnike javnih tijela iz Hrvatske i inozemstva. Središnji povod okupljanja je pilot-testiranje digitalnog alata u sklopu europskog projekta „Digi-B-Well”. Projekt je usmjeren na jačanje kapaciteta malih i srednjih poduzeća, javnih tijela i akademske zajednice za digitalizaciju, upravljanje u digitalnom dobu te postizanje digitalne dobrobiti.
Primorsko-goranska županija domaćin međunarodnog događaja projekta Digi-B-Well
Primorsko-goranska županija organizira međunarodni događaj koji se održava u okviru projekta „Digi-B-Well – Jačanje kapaciteta malih i srednjih poduzeća, javnih tijela i akademske zajednice za digitalizaciju, upravljanje u digitalnom dobu i postizanje digitalne dobrobiti”.
Župan Lukanović na EU Forumu u Opatiji: Inovacije traže jaču povezanost gospodarstva, znanosti i javne uprave
U Opatiji je održan EU Forum „Innovations and Security in the Maritime Future“, međunarodno okupljanje koje je okupilo predstavnike institucija, znanstvenike, gospodarstvenike i sigurnosne stručnjake s ciljem rasprave o budućnosti europskog pomorskog sektora u kontekstu tehnoloških promjena, održivosti i sigurnosnih izazova.