Promocija Gorskog kotara kao prostora zaštićene prirode – Manifestacija „Zov vila“ u Begovom Razdolju
U subotu, 17. lipnja 2023. godine s početkom u 17.30 sati u Begovom Razdolju (uz kućni broj 78) održat će se manifestacija pod nazivom „Zov vila“ u organizaciji obrta Hitomo, a s ciljem promocije Gorskog kotara kao prostora zaštićene prirode.
U sklopu događanja organizirana je radionica za najmlađe, izložba slika te glazbeni program i modna revija s temom mističnog svijeta vila i vilenjaka s naglaskom na zaštitu okoliša i planete Zemlje.
Više informacija: Chris Mršić, 091 603 68 70 i hitomobychris©gmail.com.
Marijana Kalčić izabrana za novu direktoricu Turističke zajednice Kvarnera
Na današnjoj sjednici Turističkog vijeća Turističke zajednice Kvarnera, jednoglasnom odlukom, za direktoricu TZ Kvarnera u mandatnom razdoblju izabrana je Marijana Kalčić, dosadašnja direktorica Turističke zajednice općine Matulji.
Ujedinjeni protiv zagađenja: Stroge kontrole spremnika svakih pet godina i kazne do pola milijuna eura
Pokretanje hitnih izmjena Pravilnika o zapaljivim tekućinama, koje uključuju uvođenje obveznih inspekcija, drastično veće kazne za onečišćivače te obvezu obnavljanja upotrebnih dozvola za spremnike svakih pet godina, zaključak je današnjeg sastanka održanog u sjedištu Primorsko-goranske županije.
Predstavljen Gault&Millau vodič za Kvarner: Župan Lukanović: „Vi ste lokomotiva naše gastronomije“
U Kastvu je predstavljeno posebno regionalno izdanje prestižnog gastronomskog vodiča Gault&Millau Croatia posvećeno Kvarneru, čime je dodatno potvrđena pozicija ove regije kao jedne od vodećih eno-gastronomskih destinacija u Hrvatskoj i Europi.
Održan početni sastanak projekta “Mala 3ARKA” u Malinskoj
U prostoru Interpretacijskog centra maritimne baštine DUBoak u Malinskoj održan je inicijalni sastanak partnera na projektu Mala 3ARKA, prekograničnog projekta usmjerenog na očuvanje pomorske baštine sjevernog Jadrana te razvoj održivog i inovativnog turističkog proizvoda.